Foto: Unsplash

TikTok nově umožňuje zapnout titulky u jakéhokoli videa

TikTok nyní rozšířil možnosti titulků. Nově tak nemusíte čekat, až autor videa sám povolí titulky, ale můžete si u jakéhokoli videa zapnout automaticky generované titulky. Tuto novinku ocení zejména uživatelé, kteří mají potíže se sluchem nebo prostě chtějí zachytit každé slovo klipu, který se odehrává třeba v hlučném prostředí.

To ale není všechno – na této sociální síti totiž přibyly také překlady pro titulky a textové nálepky. Další informace a podrobnosti o videu můžete získat také z popisků videa. Prozatím je ale funkce omezena pouze na devět jazyků – zobrazit titulky je konkrétně možné v angličtině, němčině, indonéštině, italštině, korejštině, mandarínštině, portugalštině, španělštině a turečtině. Jazyková podpora pro titulky by se však měla dále postupně rozšiřovat.

Tyto nejnovější změny jsou důkazem, že se TikTok vážně zabývá také pomocí uživatelům s audiovizuálními problémy. Kromě podpory uživatelů jde ale také o podporu tvůrců, kteří se tak mohou zaměřovat na širší komunity a například natáčet klipy s vědomím, že jim bude rozumět více lidí.

Rozhodně jde o krok dobrým směrem, který ocení celá řada uživatelů, ať už z řad tvůrců nebo sledujících. Je příjemné sledovat, jak se jednotlivé platformy inspirují k podobným krokům a postupně neustále zdokonalují své služby.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.