Foto: Unsplash

TikTok podpoří tvůrce, kteří chtějí na platformě vydělávat

TikTok zavádí nový program, který má tvůrcům pomoci zvýšit jejich výdělky a nabídnout jim další zajímavé příležitosti, jak vydělávat prostřednictvím této platformy. Creativity Program navazuje na iniciativy, jako je Creator Fund. TikTok v příspěvku na blogu napsal, že při vytváření tohoto programu zohlednil zpětnou vazbu z předchozích podobných počinů. Creativity Program bude spuštěn prozatím pouze v USA poté, co byl v posledních měsících testován ve Francii a Brazílii.

Zatím není známo mnoho podrobností, nicméně společnost uvedla, že Creativity Program bude zpočátku pouze pro zvané. V následujících měsících by se ale měl otevřít i dalším americkým uživatelům. Ti musí být starší 18 let a splňovat minimální počet sledujících i zhlédnutých videí. TikTok neupřesnil, kolik sledujících bude uživatel potřebovat, aby se mohl programu zúčastnit, ale předchozí zpráva naznačovala, že spodní hranice je 100 000 sledujících (což je výrazný skok oproti základním 10 000 sledujících pro Creator Fund). Kromě toho budou uživatelé, kteří chtějí vydělávat prostřednictvím Creativity Programu, muset zveřejňovat pouze vysoce kvalitní, originální obsah delší než jedna minuta.

Někteří z tvůrců, kteří se na TikToku snaží vydělávat, tvrdí, že za milionkrát zhlédnutá videa obdrželi výplaty ve výši pouhých několika dolarů. Fond TikTok Creator Fund byl představen v roce 2020, zpočátku nabízel 200 milionů dolarů. Krátce poté společnost uvedla, že v následujících třech letech podpoří stovky tisíc tvůrců částkou přes 2 miliardy dolarů. TikTok nepotvrdil, kolik plánuje vyplatit v rámci nového programu, nicméně uvedl, že za vysokou sledovanost bude poskytovat částku rovnající se vyššímu průměrnému příjmu v USA.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.