Foto: Unsplash

TikTok přidává nové filtry, které umožní vytvářet ještě zajímavější hudební klipy

Oblíbená sociální platforma TikTok své uživatele potěší přidáním nových filtrů. Celkem půjde o šest nových interaktivních filtrů, díky nimž bude možné vytvářet ještě zajímavější hudební videa, jelikož výrazně rozšíří kreativní možnosti. Pokud proto patříte mezi nadšené tvůrce krátkých hudebních klipů, novinka vás jistě potěší.

Od nynějška je již pro všechny uživatele po celém světě dostupný první z filtrů, který nese název Music Visualizer. Pomocí speciálního software dokáže tento filtr určit rytmus přehrávané skladby v reálném čase a pomocí toho následně přizpůsobit obraz rytmu zvolené skladby.

Music Visualizer je k dispozici na liště Creative Effects prostřednictvím karty Music. Při použití vytvoří fialové pozadí s planetami s polygonální krajinou, která pulsuje v rytmu hudby. Pokud přitom máte v oblibě fenomén synthwave z 80. let minulého století, Music Visualizer si určitě oblíbíte. Výhodou je také to, že filtr může být přidán k jakékoli skladbě, jež se nachází ve vaší knihovně.

Kromě výše zmíněného filtru však TikTok plánuje přidání dalších pěti nových efektů, a to v rámci příštích týdnů. Pokud vás zajímá, o co konkrétně půjde, jeden z filtrů například umožní přidání animovaného textu do přechodů ve videu. Další z nich – Music Machine – pak umožní vytvářet zajímavé skladby pouze z běžných zvuků (například z prostého bubnování prsty o desku stolu apod.). Pravděpodobně tak půjde o nejzajímavější ze všech nových filtrů.

Ačkoli jde o menší vylepšení, nové filtry pravděpodobně potěší celou řadu fanoušků. Více informací o této novince (včetně videoukázek) najdete přímo na stránkách TikToku.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.