Foto: Unsplash

TikTok přidává nové nástroje pro kontrolu času stráveného u obrazovky

TikTok zavádí další nástroje pro kontrolu času stráveného u obrazovky. Do aplikace přidává nový ovládací panel, který bude přesněji sledovat, jak dlouho lidé v aplikaci tráví čas.

Ovládací panel bude zobrazovat statistiky jako například kolik času v aplikaci strávíte, v jakou denní dobu aplikaci nejčastěji kontrolujete a jak často ji otevíráte. Kromě toho si nyní uživatelé TikToku budou moci nastavit časové limity na to jak dlouho mohou aplikaci používat během jednoho sezení.

V novém panelu si pak uživatelé mohou například nastavit, aby jim aplikace připomněla, že si mají dát pauzu, pokud ji mají otevřenou delší dobu.

Změny přicházejí v době, kdy TikTok čelí kritice ohledně možného negativního vlivu aplikace na mladé uživatele. Začátkem tohoto roku představili zákonodárci v americkém senátu návrh zákona, který by podpořil rozsáhlejší vědecké zkoumání závislosti na sociálních médiích ve snaze vytvořit nové mechanismy na ochranu mladších uživatelů.

TikTok uvádí, že pro dospívající uživatele ve věku 13 až 17 zavádí ještě další nové nástroje pro kontrolu času stráveného u obrazovky. Dospívajícím se nyní budou každý týden zobrazovat výzvy k dodržování „digital well-being“ (digitální pohody) a budou dostávat upozornění, pokud v aplikaci stráví více než 100 minut v průběhu jednoho dne.

Zdroj: www.engadget.com