Foto: Unsplash

TikTok testuje tlačítko pro sdílení obsahu, podobá se retweetu na Twitteru

TikTok na své popularitě rozhodně neztrácí, naopak. A spolu s tím také zlepšuje své služby. Poslední novou funkcí, která se nyní nachází ve fázi testování (není tedy k dispozici pro všechny uživatele), je tlačítko pro sdílení obsahu, které funguje podobně jako například retweet na Twitteru. Tato novinka by uživatelům měla usnadnit práci se sdílením klipů ze stránky For You.

O této funkci jsme mohli slyšet již dříve, nicméně nyní jsme se dozvěděli podrobnější informace o tom, jak nové tlačítko funguje. Předně se tedy zdá, že tlačítko pro sdílení bude omezeno pouze na stránku For You, a nikoli tedy na celou aplikaci TikTok.

Sdílená videa se navíc nebudou zobrazovat v profilu sdílejícího, ale pouze na stránkách For You uživatelů, jimž byl klip nasdílen. Celkem pochopitelně bude možné video sdílet pouze mezi uživateli, kteří se navzájem sledují.

Server TechCrunch uvedl, že některým uživatelům se místo tlačítka „Sdílet“ objevuje tlačítko „Doporučit“. Obě tlačítka přitom po stisknutí vyzvou uživatele, aby uvedl důvod, proč dané video sdílí. Tento krok je možné přeskočit jednoduše tak, že DM odešlete. Komentáře ke sdíleným videím lze zobrazit, zmizí ale, pokud sdílení videa se svými přáteli zrušíte. Komentář však může být prospěšný zejména v tom případě, aby nedocházelo k bezmyšlenkovitému zahlcování účtů sdílenými videi.

Společnost se prozatím k chystané funkci oficiálně nevyjádřila. Dosud proto nevíme, kdy bude novinka dostupná pro všechny uživatele TikToku.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.