Zdroj: pexels.com

TikTok tvrdí, že od začátku války mezi Izraelem a Hamásem odstranil miliony falešných účtů

TikTok se ohrazuje vůči kritikům, kteří tvrdí, že společnost v době války mezi Izraelem a Hamásem neplní své povinnosti v oblasti moderování obsahu. Ve svém prohlášení společnost nabídla nové podrobnosti o počtu účtů a videí, které od 7. října, kdy Hamás zaútočil, odstranila.

Podle TikToku bylo odstraněno více než 925 000 videí v oblasti konfliktu” a další miliony z celého světa. Společnost rovněž uvedla, že v posledních týdnech zaznamenala prudký nárůst falešného zapojení [do TikTok komunity]”. Od 7. října jsme celosvětově odstranili více než 24 milionů falešných účtů a více než půl milionu komentářů botů k obsahu s hashtagy souvisejícími s konfliktem.”

Nové podrobnosti přicházejí v době, kdy TikTok čelí rostoucí kontrole nad tím, jak aplikace doporučuje obsah související s probíhajícím konfliktem. Podle NBC News někteří zákonodárci v poslední době zesílili své výzvy k zákazu aplikace na základě obvinění, že algoritmus TikToku nepřiměřeně podporuje propalestinský obsah. Společnost TikTok uvedla, že tato tvrzení vycházejí z nepodložené analýzy” jejích údajů.

TikTok ale není jedinou platformou, která čelí rostoucímu dohledu a kritice nad svým moderováním obsahu v souvislosti s tím, jak se napětí kolem války přenáší do sociálních médií. Společnost Meta čelila obvinění, že stínově zakázala” účty na Instagramu, které zveřejňovaly informace o podmínkách v Gaze, což přičítala chybě”. Společnost X, dříve známá jako Twitter, se potýká s vyšetřováním Evropské unie, které se týká jejího nakládání s dezinformacemi souvisejícími s konfliktem.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.