Foto: Unsplash

TikTok údajně propouští zaměstnance, aby snížil náklady

TikTok je další ze společností, kterou zasáhla vlna propuštění, která se přehnala minulý rok v celém technologickém sektoru. Mluvčí TikToku sdělil webu NPR, že společnost propustila přibližně 60 zaměstnanců, většinou z oddělení prodeje a reklamy v různých pobočkách v USA (Los Angeles, New York, Austin) a v zahraničí. Mluvčí tvrdí, že propouštění bylo součástí běžné reorganizace, ale podle NPR se společnost rozhodla propustit zaměstnance kvůli snížení nákladů.

ByteDance, mateřská společnost TikToku, údajně loni zrušila stovky pracovních míst ve vývojářské společnosti Marvel Snap Nuverse. Podle dřívějších zpráv samotný TikTok v polovině roku 2022 propustil řadu zaměstnanců kvůli globální restrukturalizaci a poté na začátku roku 2023 propustil další ze svých zaměstnanců v Dublinu. Nejnovější kolo propouštění se týká jen malého zlomku globální pracovní síly společnosti ByteDance, která čítá přibližně 150 000 zaměstnanců, ale jak poznamenává NPR, je to “známka problémů v technologickém průmyslu”.

Generální ředitel společnosti Google Sundar Pichai nedávno upozornil své zaměstnance, že v letošním roce mohou očekávat další kolo propouštění, a to protože společnost bude přerozdělovat své zdroje. Také Amazon nedávno sdělil serveru Engadget, že propustí přibližně pět procent zaměstnanců v divizi Buy with Prime. Twitch, platforma pro videostreaming vlastněná společností Amazon, na začátku tohoto roku také propustila více než 500 lidí, aby snížila náklady a zefektivnila provoz.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.