Foto: Unsplash

TikTok ve velkém propouští své zaměstnance

Oblíbená platforma TikTok postupně propouští své zaměstnance. Někteří již o práci přišli, jiní se nyní mají připravit na schůzku s personálním oddělením v rámci globální restrukturalizace této videoplatformy. Podle nejnovějších informací byli evropští zaměstnanci upozorněni, že jejich pracovní místa jsou ohrožena a že mají v nadcházejících týdnech očekávat schůzku s personalistou. Zaměstnancům ve Velké Británii bylo například sděleno, aby očekávali, že kolegové napříč odděleními přijdou o práci. A v USA bylo dokonce některým zaměstnancům sděleno, že budou propuštěni krátce poté, co v pondělí ráno přišli do práce.

Jedním z nich je také David Ortiz, který patřil mezi první vedoucí pracovníky mateřské společnosti ByteDance zaměstnané mimo Čínu. V příspěvku na LinkedIn Ortiz uvedl, že jeho „pozice byla zrušena v rámci velké reorganizace“.

Mluvčí společnosti TikTok sice nepopřel, že k propouštění dochází, na druhou stranu ale ani nepotvrdil, že společnost prochází globální restrukturalizací. Neposkytl ani žádné vyjádření, které by vysvětlovalo, proč TikTok ve velkém ruší pracovní místa. Každopádně podle vyjádření některých zaměstnanců společnost propouští pouze ty jedince a týmy, kteří podle názoru manažerů dostatečně nepřispívali k chodu a růstu společnosti.

Nicméně TikTok je pouze jednou z mnoha velkých technologických společností, která snižuje počty svých zaměstnanců. V důsledku hospodářského poklesu musely propouštět také společnosti jako Netflix, Unity nebo Twitter. Také společnost Tesla údajně propustila 200 zaměstnanců a uzavřela kancelář v Kalifornii. Agentura Bloomberg uvedla, že společnost Rivian plánuje propustit 5 % svých zaměstnanců. A také Meta vzkázala svým zaměstnancům, jejichž výkonnost je podle ní nedostatečná, aby odešli.

Zdroj: engadget.com