Foto: Unsplash

TikTok vytáhl do boje proti antisemitismu a popíračům holocaustu

To, že existují lidé, kteří popírají holocaust, nebo s ním dokonce sympatizují, je smutná pravda. Své názory pak často šíří na sociálních sítích. Výjimkou není ani TikTok, který se nyní v rámci boje proti antisemitismu rozhodl na platformu přidat informační zdroje o holocaustu. V praxi to znamená, že pokud uživatel bude vyhledávat obsah související s holokaustem, automaticky mu bude nabídnut odkaz na stránku aboutholocaust.org. Na stejné stránky budou odkazovat také hashtagy týkající se holokaustu, TikTok vše doprovodí také krátkým informačním textem.

„Při procházení tohoto tématu doporučujeme ověřit si fakta pomocí důvěryhodných zdrojů, jako je například vícejazyčná webová stránka (aboutholocaust.org), kde najdete základní informace o historii holocaustu a jeho odkazu,“ píše se ve zprávě. Kromě toho aplikace přidá na konec videí týkajících se holocaustu banner, který uživatele opět vyzývá, aby si „zjistili fakta o holocaustu“. Tyto změny by měly být zavedeny v nadcházejících měsících.

Přestože pravidla TikToku zakazují nenávistné projevy, popírání holocaustu a další formy antisemitismu, aplikace v minulosti čelila kritice za to, že na své platformě umožňuje šíření antisemitistického obsahu.

V loňském roce Liga proti hanobení (ADL) zveřejnila na svém blogu příspěvek s řadou příkladů, které se týkaly antisemitistických postojů a konspiračních teorií. Organizace poté vyzvala TikTok, aby se tímto problémem začal zabývat.

Kromě výše uvedeného TikTok blokuje všechny výsledky vyhledávání týkající se holocaustu, které mohou porušovat jeho pravidla. Uvedl také, že za tímto účelem využívá kombinace technologií a moderátorských týmů, které tyto informace vyhledávají a odstraňují.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.