TikTok z platformy odstraní všechny skladby související s Universal Music

Společnost TikTok byla nyní donucena stáhnout ze své platformy další hudbu, a to kvůli sporům o autorské poplatky se společností Universal Music Group (UMG). UMG nedávno stáhla z TikToku nahrávky, které vlastní nebo distribuuje, včetně skladeb od těch největších hvězd, jako je Taylor Swift, Billie Eilish nebo The Weeknd. Spor se nyní týká i písní vydaných společností UMG.

„Na základě informací, které nám poskytla společnost Universal Music Group, právě plníme její požadavek na odstranění všech skladeb, jejichž autorem (nebo spoluautorem) je autor podepsaný pod Universal Music Publishing Group (UMPG),“ uvedla společnost TikTok ve svém prohlášení. „Jejich kroky se netýkají pouze autorů a umělců, které zastupují, ale nyní mají dopad i na mnoho umělců a autorů, kteří nejsou podepsáni pod společností Universal.“ Společnost TikTok však dodala, že jejím cílem je stále dosažení spravedlivé dohody s UMG.

Pokud se tedy na písni jakýmkoli způsobem podílel autor se smlouvou s UMPG, kvůli rozdělení autorských práv musí být tato skladba z TikToku odstraněna. Umělci, kteří spolupracovali s takovými jmény jako Swift, Adele, Justin Bieber, Mariah Carey, Ice Spice, Elton John, Harry Styles a SZA, se proto dočkají toho, že jejich písně z TikToku zmizí a budou ztlumeny ve videích, která je aktuálně obsahují.

Podle BBC společnost UMG odstranila z TikToku přibližně tři miliony skladeb poté, co vypršela dohoda týkající se jejího katalogu nahrávek. Smlouva UMG s TikTokem o jejím vydavatelském katalogu (který zahrnuje přibližně čtyři miliony skladeb) končí koncem tohoto týdne, kdy všechny tyto skladby z TikToku zmizí.

Zdroj: engadget.com