Zdroj: maxpixel.net

TikTok zahajuje migraci dat evropských uživatelů do vlastního datového centra v Irsku

Společnost TikTok začala s migrací dat svých evropských uživatelů do dlouho slibovaného centra v Irsku. Sociální síť zaměřená na krátká videa oznámila, že její datové centrum v Irsku je konečně v provozu. Společnost TikTok oznámila iniciativu v oblasti ochrany osobních údajů a bezpečnosti v březnu, krátce poté, co Evropská komise zakázala zaměstnancům používat aplikaci TikTok na pracovních zařízeních. 

Zároveň ale datové centrum mělo původně být v provozu již začátkem roku 2022, připomíná server TechCrunch. Nyní, když se společnosti TikTok podařilo překonat problémy, které způsobily zpoždění spuštění centra, zahájila migraci dat, která pravděpodobně nebude dokončena dříve než v posledním čtvrtletí roku 2024. Mezitím je ve výstavbě také druhé centrum v Irsku a další v Norsku. Služba TikTok byla v posledních několika letech pod intenzivním dohledem, kdy zmíněné kroky jsou součástí snahy získat důvěru úřadů v aplikaci. V roce 2022 mateřská společnost TikToku ByteDance potvrdila, že někteří její zaměstnanci, které nakonec propustila, získali přístup k údajům několika uživatelů v USA, včetně novinářů. Odhalení přišlo uprostřed toho, když vlády jednotlivých států zakazovaly aplikaci TikTok používat na zařízeních ve vlastnictví vlády.

Kromě oznámení zahájení migrace dat společnost TikTok také prozradila, že si zajistila služby společnosti NCC Group. NCC Group je společnost pro zajišťování informací se sídlem ve Velké Británii, která bude provádět audit kontrol a ochrany dat, monitorovat datové toky, poskytovat nezávislé ověření a hlásit případné incidenty. NCC Group bude monitorovat data přicházející do centra a odcházející z něj, aby mohla zajistit, že k citlivým informacím uživatelů budou mít přístup pouze schválení zaměstnanci.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.