Foto: Unsplash

TikTok zavádí novou funkci, která usnadní pokládání otázek a zveřejňování odpovědí

Minulý měsíc TikTok představil novou funkci Q&A (Otázky a odpovědi). V rámci testování však byla dostupná pouze hrstce uživatelů, kteří dosáhli 10 tisíc a více sledujících. Nyní však byla novinka zpřístupněna pro všechny majitele účtu na TikToku.

Q&A tedy uživatelům umožní jednoduše a rychle pokládat otázky, ale i reagovat na dotazy fanoušků, ať už prostřednictvím textu nebo třeba videa. Jak položit svému oblíbenému tvůrci otázku? Lze to udělat buď kliknutím na ikonu bubliny s otazníkem (při vkládání komentáře), nebo přímo prostřednictvím stránky s profilem oblíbeného autora. Zde totiž TikTok přidal samostatnou kartu Q&A, pomocí níž lze zobrazit všechny otázky, na které majitel profilu již dříve odpověděl. Kromě toho je samozřejmě možné v rámci této sekce odesílat nové otázky.

Také samotní tvůrci videí mohou filtrovat jednotlivé otázky a snadno na ně odpovídat. Kromě toho lze novou funkci využít i v živých přenosech, kde mohou tvůrci odpovídat na otázky svých fanoušků v reálném čase.

Funkce Otázky a odpovědi ale není tak docela nová. Již dříve totiž mohli uživatelé například vytvářet videoodpovědi na konkrétní komentáře. S příchodem Q&A však tato problematika získala mnohem jasnější podobu, díky níž je pokládání otázek i odpovídání na ně o mnoho jednodušší. Kromě toho poskytuje nástroje k tomu, aby nedocházelo ke zbytečnému zodpovídání stejných otázek.

Je vidět, že TikTok neustále pracuje na zlepšování svých funkcí, aby uživatelům co nejvíce usnadnil a zpříjemnil používání této sociální aplikace.

Zdroj: engadget.com