Foto: Unsplash

TikTok zveřejnil žebříčky hitů letošního roku

Rok 2021 se pomalu chýlí ke konci, již tradičně proto řada velkých společností shrnuje své úspěchy. Sociální síť oblíbená zejména mezi mladými uživateli – TikTok – uvedla, že v letošním roce překročilo 1 miliardu zhlédnutých videí na platformě přibližně 430 skladeb (videa skladby využívají jako soundtrack), což je třikrát více než v loňském roce. Společnost také uvedla, že některé z nejoblíbenějších písní dokonce nasbíraly i více než 20 miliard zhlédnutí.

A do žebříčku Billboard Hot 100, což je prestižní žebříček nejposlouchanějších singlů v USA, se letos dostalo více než 175 trendových písní z TikToku (tedy písní, které nebyly součástí žádného videa). V roce 2020 jich přitom bylo „jen“ 90.

TikTok si také připsal zásluhy za to, že pomohl některým umělců stát se virálními. Například umělec Tai Verdes se díky němu s písní A-O-K dostal až do žebříčku Billboard Hot 100. Platforma však k popularitě pomohla celé řadě začínajících umělců.

Pokud sledujete TikTok, pravděpodobně vás nepřekvapí žebříček nejoblíbenějších umělců letošního roku. Mezi ně patří Megan Thee Stallion (první místo), Doja Cat (druhé místo) a rapper Popp Hunna, který se umístil na třetím místě. Co se týče neoblíbenějších skladeb, tak první tři místa patří Astronaut in the Ocean od Masked Wolf, Beggin’ od Maneskin a Adderall od Popp Hunna.

Co se týče videí – nejvíce zhlédnutí získalo video od @totouchanemu, následuje roztomilé video veverky od @chipmunksoftiktok a na třetím místě se umístilo video od @_catben_.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.