Foto: Freepik

Tinder testuje nástroj s umělou inteligencí, který uživatelům pomůže vybrat nejhezčí fotografie na profil

Seznamovací aplikace Tinder testuje nástroj umělé inteligence, který uživatelům vybírá nejhezčí fotografie pro jejich profily v naději, že zvýší jejich šance na úspěch. Nástroj se podívá do fotoalba uživatele a vybere pět snímků, které ho nejlépe reprezentují. Bernard Kim, generální ředitel společnosti Match Group, která Tinder vlastní, uvedl, že umělá inteligence by mohla vyřešit obavy lidí, která fotografie je nejlépe reprezentuje, a zbavit je tak stresu z výběru.

„Opravdu si myslím, že umělá inteligence může našim uživatelům pomoci efektivnějším způsobem vytvořit lepší profily, které skutečně představí jejich osobnost,” řekl Kim v telefonátu s investory a analytiky. Také uvedl, že společnost Match Group spustí řadu funkcí, které budou využívat generativní umělou inteligenci k „odstranění trapnosti” a zpříjemnění seznamování.

Podle společnosti Match má Tinder více než 75 milionů aktivních uživatelů.

Mark Van Ryswyk, produktový ředitel Tinderu, minulý měsíc navíc naznačil, že aplikace možná využije generativní umělou inteligenci (nástroj, který na povel vytvoří přesvědčivý text a obrázek), aby uživatelům pomohla napsat informace na profilu. Van Ryswk uvedl, že nedávná studie Tinderu ukázala, že třetina jeho členů by „rozhodně” využila generativní AI, aby jim pomohla vytvořit profil.

Krok Tinderu přichází v době, kdy AI vstupuje do seznamování stále častěji.

Například v aplikaci Blush si můžete procvičit své „vztahové a intimní dovednosti” flirtováním s chatbotem. V aplikace Flamme AI zas mohou uživatelé klást otázky, jak požádat partnera o ruku atp. Také společnost Bumble loni představila umělou inteligenci, která má odhalovat nevyžádané nahé fotografie a bojovat proti kyberflashingu. Šéfka aplikace Bumble Whitney Wolfe Herdová dále uvedla, že AI by mohla být použita ke zjednodušení procesu vytváření profilu na online seznamce.

Tinder uvedl, že generativní AI bude nadále hrát v seznamování klíčovou roli.

Zdroj: theguardian.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.