Foto: Unsplash

Tinder zavádí nové ověřování pomocí selfie videa

Tinder posiluje svůj systém ověřování fotografií pomocí selfie videa. Uživatelům nově umožní pořídit selfie video, aby lépe prokázali, že jsou na fotografiích skutečně oni. Toto ověření bude nově vyžadováno, aby fotografie získaly oficiální modré označení Tinderu. Platforma bude selfie video kontrolovat dokonce ve dvou fázích, aby se přesvědčila, že je na fotografiích skutečně tentýž člověk.

Cílem je ochránit ostatní uživatele před podvodníky, kterých je na seznamkách bohužel mnoho. Selfie videa budou vyžadována proto, že zfalšovat videozáznam je mnohem obtížnější než zfalšovat fotografii. K provedení tohoto ověření postačí, když v aplikaci nahrajete své video předním fotoaparátem chytrého telefonu. Podobný systém ověřování videí zavedla loni i seznamka Hinge, která se tímto způsobem rozhodla bojovat proti podvodným účtům a catfishingu.

Jakmile nahrajete vlastní selfie video,  získáte status v novém klubu Photo Verified Cuties. Ten vám umožní si zvolit, aby se vám v nastavení zpráv zobrazovaly pouze doporučení ostatních ověřených členů. Můžete také požádat protějšek o ověření předtím, než mu bude dovoleno odeslat zprávu. Pokud máte v současné době zaškrtnuto ověření, Tinder vás v průběhu následujících měsíců vyzve k opětovnému ověření pomocí selfie videa.

Tato funkce by mohla pomoci mnoha uživatelům vyhnout se podvodníkům. Výhodou je, že je tento typ ověření zcela zdarma.

Zdroj: engadget.com