Foto: Unsplash

Tinder zavádí vlastní virtuální měnu

Populární aplikace pro seznamování Tinder nyní zavádí vlastní virtuální měnu. Od tohoto kroku si společnost slibuje dvojí efekt – uživatelé by na platformě měli strávit více času a zároveň by tak měly být usnadněny platby pro nepředplatitele. Ti totiž pomocí virtuální měny budou moci provádět i jednorázové nákupy. Kromě toho by novinka také měla usnadnit nalezení ideálního protějšku.

Motivací pro uživatele bude to, že pokud budou na platformě aktivní a budou na ní trávit mnoho času, budou virtuální mince získávat zdarma. Nicméně Tinder uvedl, že bude možné si je zakoupit také klasicky pomocí reálných peněz. Virtuální měnu poté bude možné použít například k nákupu Super Likes či Boostů.

Ačkoli je Tinder bezplatnou aplikací, uživatelé zároveň mohou využít předplatného, v rámci nějž získají funkce navíc (například podrobnější filtry, možnost vidět více lidí, kteří projevili zájem, nebo již zmíněné Boosty). Nová virtuální měna by tuto placenou sféru měla rozšířit. Mateřská společnost Tinderu Match.com navíc uvedla, že uživatelé Tinderu mají v poslední době větší chuť k utrácení než kdykoli předtím, jde tedy o dokonalé načasování.

Gary Swind, ředitel pro finance Tinderu, si od tohoto kroku proto slibuje prohloubení zážitku, který uživatelé mohou z používání aplikace mít. Virtuální měna by platformu mohla posunout na novou úroveň a mohla by díky ní oslovit více uživatelů. Tinder je přitom již nyní podle společnosti Statista nejoblíbenější seznamovací aplikací v USA, a to i navzdory své nepříliš dobré pověsti.

Ještě tento měsíc bude virtuální měna zavedena v Austrálii, další země by se měly přidat později.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.