Tisková konference Bethesdy přinesla informace o hrách Wolfenstein: Youngblood i Doom Ethernal, výraznější překvapení ale nepřinesla

Mezi každoroční vrcholy veltrhu E3 patří konference vydavatelského gigantu Bethesda. A bylo tomu tak i v letošním roce ačkoliv opravdových překvapení a nových oznámení bylo mnohem méně, než by se fanoušci této společnosti přáli. Pojďme se podívat na to nejzajímavější co Bethesda ukázala.

Největší prostor v prezentaci byl věnován titulu Doom Ethernal. O tom, že se na něm pracuje jsme bezpečně věděli už od loňského ročníku E3 a nyní jsem se dozvěděli některé detaily a to včetně data vydání, které je stanoveno na 22. listopad. Do samotného obsahu hry by žádná zásadní novinka přibýt neměla, opět se hráč postaví v roli neohroženého bojovníka, jež má k dispozici široký arzenál zbraní samotnému peklu a jeho démonům. Čeká nás frenetická akční hra s výbornou grafikou, násilím a zběsilým tempem. Doom se zkrátka řadí mezi hry na jejichž základu není nutné měnit vůbec nic, stačí je modernizovat.

Dalším pokračováním slavné série je Wolfenstein: Youngblood. Podobně jako v případě předchozí hry i zde se jedná o pokračování úspěšné série. Tedy možná spíše než pokračování bychom měli říci spinoff, protože hlavní hrdina série William J. Blazkowicz se záhadně ztratí a po jeho stopách se vydávají jeho dvě dcery.

Novinkou ve hře bude kooperativní hraní (možná i ve formě rozdělené obrazovky), jinak nás čeká návrat do světa, jež známe z předchozích dvou dílů, světa v němž nacisté zvítězili ve druhé světové válce a osud světa se odvíjel trochu jiným směrem než, jaký známe z učebnic dějepisu. Kromě akce, velkých robotů a rozmanitých lokací se znovu dočkáme osobitého humoru jež je pro poslední díly této legendární série příznačný.

Úplnou novinkou je oznámení titulu Deathloop od studia Arkane. Bude se jednat o dobrodružnou akční hru jejíž dva hrdinové budou mít neobvyklý úkol a tím je zemřít. To se jim nedaří, protože podobně jako v některých filmech se vždy po smrti probudí a musí si celý den zopakovat. Dle traileru ovládají oba hlavní hrdinové nadpřirozené schopnosti a umí velmi dobře zacházet se zbraněmi.

Oba hrdinové mají tmavou barvu pleti a Deathloop by tak mohl mít úspěch u afroamerického publika (podobně jako film Black Panther). O datu jejího vydání a platformách na nichž se tento titul objeví jsem se bohužel nedozvěděli nic.

Další novinky se týkaly expanze her Rage 2, která se dočká množství nového obsahu včetně ovladatelných robotů, a Fallout 76 do nějž přibydou mimo jiné také NPC, kteří tam prozatím chyběli. S nimi přijdou nové konverzace a dialogové možnosti tak jak je známe z předchozích Falloutů. Přibýt by měl také battle royale režim nazvaný nuclear winter.

Zajímavých oznámení jsem se dočkali i na poli mobilního hraní. Titul Elder Scrolls: Blades, který v současnosti běží na mobilních telefonech v betaverzi se dočká svého zpracování na konzoli Nintendo Switch. Zajímavý také bude návrat populární skákačkové série Commander Keen, jež by se měla objevit jako mobilní titul z kategorie free to play.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.