Tisková konference EA nabídla hry pro každého

Prvním gigantem, který odhalil v rámci největší světové herní přehlídky E3 své karty, je studio Electronic Arts (EA). Už před E3 jedno z největších studií světa lákalo fanoušky na pokračování oblíbených sérií, přičemž se ne vždy setkaly avizované novinky s plným nadšením fanoušků. K tomu EA přidalo řadu dalších novinek, takže můžeme říct, že první velká tisková konference v rámci E3 byla skutečně velmi našlapaná.

Battlefield V – všechno je jinak, přátelé

Nemůžeme začít u ničeho jiného než u pokračování známé multiplayerové herní série Battlefield, jejíž trailer lákající na E3 vzbudil mezi příznivci série opravdové rozpaky. Mnoho z nich po jeho zhlédnutí deklarovalo, že tento díl budou otevřeně bojkotovat.

Trailer, zachycující hru pro více hráčů, který EA ukázalo včera v rámci tiskové konference, ukazuje, že to zřejmě nebude tak zlé, jak to vypadalo. Hráči v něm viděli to, co jim scházelo v prvním. Syrovou atmosféru bojiště, zapojení techniky včetně letadel. Vojenská technika nově dokáže bourat domy v reálném čase, takže bude zřejmě ještě mocnější zbraní než dříve. Na druhou stranu je možné také stavět opevnění a jednoduché struktury, které dokáží technice pěkně zatopit.

Z hlediska herních módů přibude (poněkud nepřekvapivě) mód Battle Royale, jehož název je zkrácený pouze na Royale. Chybět nebudou ani staré známé situační módy Operations, které známe z Battlefieldu I. Datum vydání nového Battlefieldu je devatenáctého září.

Dvě novinky ze světa Star Wars

Hned dvě série novinek, které EA během tiskové konference představilo, potěšily fanoušky Hvězdných válek. První se týkala novinek do oblíbené (a někdy trochu kontroverzní) hry Battlefront II. Tento titul získá v tomto roce velké množství nového obsahu, nový systém týmů a nový mód pro bitvy stíhaček. Nové mapy a hrdinové spadají do prostředí klonových válek. Ve hře by se měly objevit postavy jako Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker.

Druhou novinkou je oznámení nového Star Wars titulu, který by měl být zaměřený na příběh. Odehrávat by se měl „během temných časů“ v období mezi Pomstou Sithů a Novou nadějí. Jeho hlavním hrdinou bude rytíř(ka?) Jedi. Vydání je plánováno na letní prázdniny příštího roku.

FIFA 2019 – kulatý nesmysl opět v lepším podání

S příchodem podzimu se jistě objeví nová várka sportovních simulátorů. Největší oblibě se v Evropě těší fotbalový simulátor FIFA 2019. Zde se nekoná žádné velké překvapení. Půjde opět o fotbal v krásné grafice. Nově do něj přibydou evropské pohárové soutěže Liga mistrů a Evropská liga. To dává naději, že bude ve hře figurovat více českých týmů. Přibydou i další drobná vylepšení v detailech dresů a možnosti personalizace.

Anthem – Roboti a příroda

Velmi zajímavě vypadala i ukázka hry Anthem, na níž pracuje studio BioWare. Atmosférická sci-fi střílečka s RPG prvky v sobě kombinuje techniku a krásnou přírodu a má atmosféru filmu Avatar. Nejedná se o naprostou novinku, protože hra byla oznámena už loni. Letos jsme se však dozvěděli, že vyjde 22. února příštího roku a bude k dispozici nejen v módu pro více hráčů, jak se původně předpokládalo, ale bude možnost si ji vychutnat i v singleplayeru.

Unravel Two – spletené dobrodružství

Hra Unravel Two je důkazem toho, že se EA snaží oslovit opravdu velmi široké spektrum hráčů. Pro ty, kdo si chtějí odpočinout od násilí a střílení ve hrách, je takhle hra jako dělaná. V nádherně zpracovaném světě běžných věcí, který má však trochu jiné měřítko, než jsme zvyklí. Hlavními hrdiny této hry je dvojice panáčků upletených z bavlny, kteří dokáží využívat materiál, ze kterého jsou stvoření, k překonávání překážek. Hru mohou hrát hráči sami anebo si přizvat parťáka. Hra má opravdu krásnou grafiku i hudbu a vzdává hold klasickým 2D skákačkám a kooperativním hrám typu Lost Vikings. Její představení na E3 bylo také chvílí jejího vydání, takže je nyní k dispozici.

Sea of Solitude – hra, která neuklidní

Spolu s Unravel Two by mohla hra Sea of Solitude spadat do kategorie indie her. Obě hry se však výrazně liší. Zatímco Unravel Two hráče uklidní a vykouzlí mu úsměv na tváři, Sea of Solitude jej zažene do beznaděje a osamělosti, ovšem krásně zpracované. Trailer ukazuje, že se rozhodně nejedná o hru pro slabé povahy a potěší především ty, kdo hledají opravdu silný zážitek a rádi se trochu bojí. Hra by měla vyjít počátkem roku 2019.

Command and Conquer: Rivals

Poslední novinkou, kterou jsme pro vás z bohatého menu EA vybrali, je pokračování legendární strategické série, které bude tentokrát mít mobilní podobu. Podle traileru navštívíme svět původního Command and Conqueru, kde proti sobě bojují jednotky NOD a GDI. Ten bude navíc obohacen prvky ze světa Duny, který byl původní předlohou hry, jako jsou velcí červi, kteří žerou jednotky, stojící tam, kde nemají.

Herní systém bude oproti počítačovým titulům zjednodušený a vše se bude odehrávat v rámci jedné obrazovky s minimem scrollování. Podle prvních videí vypadá tento titul velmi zábavně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.