Foto: Prusa Research a.s.

Titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy pro rok 2020 získal Josef Průša

Nejlepším podnikatelem roku 2020 se stal Josef Průša, zakladatel a ředitel společnosti Prusa Research a.s. Titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy je prestižní ocenění mezinárodního charakteru. V České republice má prozatím jedenáctiletou tradici, například ve Spojených státech se ale uděluje již od roku 1986.

Pravdou je, že málokdo firmu Josefa Průši nezná nebo o ní alespoň někdy neslyšel. Průša přitom svůj velkolepý 3D tiskárenský byznys vybudoval skutečně od základů. V roce 2012 začínal jako 22letý ve sklepě na Smíchově s 200 tisíci korunami, které si vypůjčil od otce. Za několik let se přitom vypracoval tak vysoko, že dnes patří mezi vůbec největší výrobce 3D tiskáren a náplní do nich na světě. Tiskárny Prusa Research a.s. se dostaly dokonce i do Antarktidy nebo na Havaj.

Kromě tuzemských i světových úspěchů firmy, však Průšovi k získání titulu EY Podnikatel roku 2020 do velké míry pomohlo i to, jak se postavil k pandemii Covid-19. Průša a jeho tým se totiž ihned začali angažovat v pomoci. Velmi rychle vyvinuli a začali vyrábět ochranný štít, který následně rozdávali zdarma. Celkově šlo o více než čtvrt milionu štítů. Navíc zdarma poskytli postup výroby tak, aby si štít mohl na 3D tiskárně vytisknout kdokoli. Podle tohoto postupu již byly na celém světě vyrobeny miliony štítů.

Získáním titulu EY Podnikatel roku však soutěž nekončí. Josefa Průšu totiž čeká ještě účast v celosvětovém finále, v němž se o titul EY Světový podnikatel roku utká téměř 50 kandidátu z celého světa. Toto klání se bude konat letos v červnu v Monte Carlu. Vzhledem k současné situaci se uskuteční online.

Zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.