Zdroj: pixabay.com

To nejlepší z akce Nintendo Direct, na kterou jsme čekali déle než rok

Po více než roční pauze uspořádala společnost Nintendo svoji akci Nintendo Direct. Její nejnovější díl se věnoval pouze novým hrám na konzoli Switch a převládaly ty, kterých bychom se mohli dočkat v první polovině letošního roku, ačkoliv nechyběly ani některé, na jejichž datum vydání si počkáme. Pojďme si shrnout ta nejzajímavější oznámení, kterých jsme se během včerejšího téměř hodinového programu dočkali.

A začít nemůžeme ničím jiným než Zeldou. O nové hře z tohoto populárního světa se diskutuje poměrně dlouho, avšak stále na ni musíme čekat. Během včerejší akce Direct byl totiž oznámen titul The Legend of Zelda: Skyward Sword HD. Zkratka HD v názvu napoví i lidem, kteří se ve starších dílech Zeldy příliš neorientují, že půjde o remaster staršího dílu. Jedná se konkrétně o hru, která vyšla v roce 2011 na konzoli Wii U a byla silně závislá na pohybovém ovládání. To by mělo zůstat i u nové Zeldy, avšak Nintendo slibuje jeho vylepšení a zpřesnění. Nintendo mnohokrát ukázalo, že nové verze svých starších her dělat opravdu umí, takže se 16. července mají fanoušci na co těšit. Společně se hrou vyjde také nová dvojice designových ovladačů.

Nintendo také oznámilo, že bohužel nemá žádné zásadnější novinky o toužebně vyhlíženém pokračování The Legend of Zelda: Breath of the Wild, avšak slíbilo, že během letošního roku bychom se o něm měli dozvědět více. S vydáním se tedy letos bohužel příliš počítat nedá.

Chybět nemůže samozřejmě ani značka Mario. Se sympatickým kníratým italským instalatérem se tentokrát vydáme za sportem, tedy konkrétně za golfem. Mario Golf: Super Rush navazuje na předchozí Mariova dobrodružství v tomto sportu a nabídne jej ve všemožných podobách od těch klasických po ty bláznivější, kdy půjde o čas nebo se bude měnit prostředí. Hra sází (podobně jako například Mario Kart) především na multiplayer a zábavu ve více hráčích. Kromě Maria si budou moci hráči vyzkoušet i další oblíbené hrdiny.

Úplný úvod včerejší akce patřil třetímu dílu uličnické série Splatoon . Ta by měla vyjít až v roce 2022, ale Nintendo ji považuje za jednu ze svých vlajkových lodí. Trailer nedává příliš konkrétních informací. Větší roli bude tentokrát zřejmě hrát příběh, ale hra zůstane ve své podstatě multiplayerová. Splatoon 3 bude stejně jako předchozí díly série zaměřený na práci s barvami a boj o určité území.

Zajímavě vypadá také titul Knockout City od tvůrců Mario Kart Live. Půjde o multiplatformní (Origin, Steam, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch a vylepšených verzí se dočkají i zástupci nové generace konzolí) multiplayerový titul určený především mladším hráčům. Na první pohled v sobě tato novinka kombinuje vybíjenou a battle royale žánr (výhodou je absence násilí).

Jeho tvůrci slibují propracované hody, které bude možné zakřivit nebo jimi trefit soupeře, který se skrývá za překážkou. Samotné míření by mělo být jednodušší a podléhat určité formě aim asistenta. Důraz bude brán především na nápaditost a spolupráci s ostatními členy týmu. Hra vyjde 21. května a bude k dispozici za paušální poplatek 19,99 dolarů.

Na dospělejší publikum sází remaster klasiky z konzolí Xbox Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse. Ten vyjde nejen pro Switch, ale i pro další moderní konzole. V této hře na sebe bere hráč podobu oživlé mrtvoly, jejímž cílem je šířit zmatek a pojídat lidské mozky. Vše viděno pohledem třetí osoby tak, aby si hráč mohl své dílo do sytosti vychutnat. Vše je pojaté stylizovanou grafikou připomínající klasické horory z padesátých let. Tento titul měl ve své době velké množství fanoušků a byl obtížně sehnatelný. Novinka proto jistě potěší.

V létě se také na Nintedo Switch podívá trochu praštěná Battle Royale hra Fall Guys: Ultimate Knockout, kterou asi nejí třeba zdlouhavě představovat. Takešiho hrad kombinovaný s Hrami bez hranic, které mají jednoho vítěze, který musí prokázat svou rychlost, bystrost a rychlé rozhodnutí.

V posledních měsících zájem o tuto hru trochu upadá a objevují se názory, že by její autoři měli trochu zapracovat na některých krocích směrem k hráčům (vyšší vyváženost, vypuštění nebo osamostatnějí týmových soutěží, v nichž mohou hráče ovlivnit schopnosti ostatních, které vůbec nezná nebo možnost spustit vlastní hru přímo s přáteli). V opačném případě by studio Mediatonic mohlo o loňský úspěch velmi rychle přijít.

Nintendo je mimo jiné známé také schopností propojování svých herních světů a vzájemnými „návštěvami“ mezi jednotlivými univerzy. Nejnovější z nich spojí dva opravdu silné kalibry. Do světa Animal Crossing: New Horizons se totiž vydá Mario a jeho přátelé a do hry přejde také část jeho dobrodružství a na ostrov bude možné umísťovat prvky z jeho světa jako například roury, které zařídí rychlé cestování.

Dobrou zprávou je, že Mario se na novou platformu vydá v rámci bezplatného updatu, a to již 25. února. Některé prvky budou zpoplatněné v obchodě.

Zdroj: nintendo.com/nintendo-direct

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.