Foto: Unsplash

TomTom přinese generativní umělou inteligenci do automobilů

Společnost TomTom právě oznámila plně integrovaného konverzačního automobilového asistenta s umělou inteligencí, který by se měl v blízké budoucnosti začít objevovat v platformách infotainmentu na palubních deskách. Společnost vydala několik odvážných prohlášení o umělé inteligenci, podle nichž nabídne sofistikovanější hlasovou interakci a umožní uživatelům přirozeně konverzovat za účelem navigace, vyhledávání zastávek na trase, ovládání palubních systémů, otevírání oken a prakticky čehokoli dalšího, co je za jízdy zapotřebí.

Společnost, která je známá především svými platformami GPS, se při vývoji tohoto AI asistenta spojila se společností Microsoft. Technologie využívá rozsáhlé jazykové modely společnosti OpenAI a produkty společnosti Microsoft, jako jsou Azure Cosmos DB a Azure Cognitive Services. Cosmos DB je databáze s více modely a Cognitive Services je sada rozhraní API pro použití v aplikacích AI, tudíž by mělo jít o schopného asistenta, který čerpá z nejnovějších poznatků.

TomTom slibuje, že hlasový asistent bude integrován do nejrůznějších rozhraní nabízených hlavními výrobci automobilů, přičemž uvádí, že automobilka si ponechá vlastnictví značky. Mohl by se tedy začít objevovat v automobilech různých výrobců. Společnost zatím neoznámila žádné definitivní partnerství se známými automobilkami, ale technologie bude integrována do vlastního systému TomTom Digital Cockpit, otevřené a modulární platformy pro informační a zábavní systémy ve vozidle.

Není to poprvé, co se společnost pokouší zabudovat LLM do automobilu. V červnu Mercedes oznámil tříměsíční beta program, v jehož rámci byly modely ChatGPT začleněny do vybraných vozidel. Tento nástroj rovněž využíval službu Azure OpenAI společnosti Microsoft. Společnost TomTom předvede umělou inteligenci v lednu na veletrhu CES.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.