Toyota připravila pro hry v Tokiu flotilu nových vozidel s alternativním pohonem

Jednou z klíčových otázek olympijských a paralympijských her je logistika. Během nich se na relativně malém prostoru děje řada událostí, mezi nimiž se pohybují desetitisíce lidí. A právě tyto události se v příštím roce uskuteční v japonském hlavním městě Tokiu a jeho blízkém okolí. Jedna z místních automobilekToyota proto uzavřela s pořadateli her smlouvu v níž slíbila dodat více než 3700 ekologicky šetrných dopravních prostředků určených pro pohyb v městské zástavbě.

Bude se jednat o dopravní prostředky všeho druhu, od malých autobusů, osobních automobilů, přes elektrické čluny a lodě až po skútry mopedy a koloběžky. Devadesát procent bude využívat elektrickou energii (elektromobily a hybridy) zbytek pak bude využívat vodíkové palivové články. Pro společnost Toyota je olympiáda velká příležitost, při níž představí celé portfolio svých produktů, od těch běžných až po ty prototypové a experimentální.

Podle výpočtů by při plném zatížení mohla „flotila“ společnosti Toyota snížit emise CO2 během olympiády o více než polovinu v porovnání s emisemi běžných spalovacích motorů.

Společnost Toyota stála v devadesátých letech u „zrodu“ alternativních pohonů jako součásti osobní dopravy. Její model Prius z roku 1997 byl jedním z prvních prodávaných hybridních automobilů na světě. Od té doby ale Toyota značně zaostává a řada společností ji v oblasti ekologických pohonů předstihla.

Toyota by se ráda vrátila čela této scény a již dříve avizovala, že mezi lety 2020 a 2025 plánuje uvést na trh hned šest nových elektromobilů. Právě olympijské hry s veškerou publicitou, jež jim bude věnována, by se mohly stát ideálním startovacím můstkem pro novou éru značky Toyota.

Zdroj: pressroom.toyota.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.