Toyota se podílí na financování létajícího auta a chce je mít hotové do příští olympiády

Toyota spolufinancuje projekt elektrického létajícího auta, které chce mít hotové do roku 2020. V tomto roce Tokyo hostí letní olympijské hry a japonská automobilka by je ráda představila právě tam.

Projekt s označením Cartivator je dílem dobrovolnické organizace financované nejen Toyotou, ale i jinými společnostmi, např. Fujitsu. Jejich cílem je zkonstruovat prototyp prvního létajícího jednomístného auta, který má název Skydrive. Na jeho vývoji se od roku 2012 podílí ve svém volném čase asi stovka dobrovolníků, mezi nimiž jsou i špičkoví japonští inženýři.

Tým nedávno vydal finální specifikace prototypu a ten by se měl nyní vyvíjet ve městech Tokyo a Toyota City. Oba závody, kde se bude Skydrive stavět, mají pomoci vybavit stroji nejen Toyota, ale i zmíněná společnost Fujitsu a místní prefektura Aiči. V Toyota City, konkrétně ve výrobně-inovačním zařízení Sentan, se budou inženýři soustředit na zkonstruování šasi prototypu. V Tokyu budou mít možnost dobrovolníci díky workshopu provozovanému firmou Fujitsu vyrábět pro Skydrive součástky a díly.

 

Zdroj: tweaktown.com, asia.nikkei.com/Tech-Science

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.