Foto: se svolením Anker

Třetí generace nabíječek GaNPrime společnosti Anker nabízí vynikající výkon a inteligentní funkce

Společnost Anker představila již třetí generaci nabíječek na bázi nitridu galia (GaN). Nová řada nabíječek se jmenuje GaNPrime a společnost uvedla, že na jejím vývoji spolupracovala s několika partnery, aby vytvořila produkt, který má delší životnost a je udržitelnější. Tvrdí, že GaNPrime je „nejinteligentnější, nejvýkonnější a nejekologičtější systém nabíjení pro více zařízení, jaký byl kdy vytvořen“.

Nabíječky GaNPrime se mohou pochlubit nejnovější verzí technologie PowerIQ společnosti Anker, která dokáže rozpoznat, kolik energie každé zařízení, které je aktuálně připojeno, potřebuje, a každé tři minuty automaticky upraví distribuci energie do každého portu USB-C. Společnost také uvádí, že při současném nabíjení dvou 67W 14palcových notebooků MacBook Pro zkrátí zařízení GaNPrime celkovou dobu nabíjení o 62 minut. Nabíječky GaNPrime jsou dokonce kompatibilní s více než 1 000 mobilními zařízeními.

Funkce ActiveShield 2.0 monitoruje teplotu a upravuje výstupní výkon, aby chránila zařízení, která jsou k nabíječce připojena. Oproti předchozím generacím by mělo dojít ke zvýšení frekvence detekce teploty o 75 %., což znamená, že nabíječka monitoruje teplotu 3 milionkrát denně. Nabíječky nové generace GaNPrime by měly být také mnohem menší než srovnatelná zařízení na trhu, podle společnosti Anker může používání nových nabíječek také snížit emise uhlíku až o 30 procent.

Řada GaNPrime obsahuje šest zařízení, která jsou již k dispozici v USA. 65W nabíječka 735 stojí 60 dolarů a má jeden port USB-A a dva porty USB-C. USB Power Strip 615 má další dva porty pro střídavý proud. Jde také o 65W nabíječku a stojí 70 dolarů.

Dalším modelem je 737, který má maximální výkon 120 W a podle společnosti Anker dokáže plně nabít 16palcový MacBook Pro za 1,5 hodiny. Tento model, který má jeden port USB-A a tři porty USB-C, stojí 95 dolarů. Ještě výkonnější nabíječka 747 má maximální výkon 150 W, jeden port USB-A a tři porty USB-C. Zájemce vyjde na 110 dolarů.

Velmi tenká nabíječka 727 Charging Station má dva porty AC, dva porty USB-C a dva porty USB-A. Nabízí maximální výkon 100 W přes USB-C a stojí 95 dolarů.

Poslední v řadě GaNPrime je powerbanka 733, která může přes střídavý proud vyvést až 65 W, nabízí také stejnosměrný výstup 30 W. Má jeden port USB-A a dva porty USB-C a stojí 100 dolarů.

Zdroj: engadget.com