apple.com

Třetí generace sluchátek AirPods pravděpodobně přinese aktivní potlačení hluku i funkci prostorového zvuku

První fotografii AirPods třetí generace od Applu jsme si mohli prohlédnout již v listopadu minulého roku. V té době jsme se také dozvěděli první informace o specifikacích, kterými se novinka možná bude moci pochlubit. S nejnovějším únikem přitom přicházejí některé další informace a upřesnění.

Co se týče designu, AirPods 3 budou skutečně dost výrazně kopírovat vzhled AirPods Pro. Třetí generace těchto bezdrátových sluchátek by navíc měla být oproti druhé pohodlnější. Samozřejmostí budou odnímatelné (a tedy i vyměnitelné) koncovky či ovládání pomocí stisku stopky sluchátek, kde jsou umístěny speciální senzory, které reagují na různou míru stlačení.

A zatímco podoba sluchátek je téměř jistá, nejasnosti panují zejména okolo přítomnosti funkce aktivního potlačení hluku (ANC). Přestože původně se proslýchalo, že Apple se této funkce u nových sluchátek vzdá a dá přednost vyšší výdrži baterie (v porovnání s druhou generací). Každopádně vše může nakonec dopadnout i jinak.

Podle nejnovějších zpráv se totiž zdá, že potlačení šumu nakonec přeci jen bude přítomno. Hardware nadcházejících sluchátek se totiž výrazně podobá dosavadním modelům jablečných sluchátek, která právě touto funkcí disponují. Podobně by to mělo být i s funkcí prostorového zvuku, která je v současné době exkluzivní pouze pro AirPods Pro a AirPods Max

Představení sluchátek AirPods 3 bychom se měli dočkat již začátkem března. Pokud by výše uvedené informace byly pravdivé, uživatelé by se u novinky mohli dočkat některých z největších předností modelu Pro za nižší cenu.

Zdroj: engadget.com