Foto: se svolením Epic Games

Třetí kapitola ve Fortnite začíná, přinese Spider-Mana, ničivé počasí a další novinky

Fortnite se přesunul do 3. kapitoly, která do této battle royale přináší řadu velkých změn. 5. prosince vývojářské studio Epic Games spustilo 1. sezónu nové kapitoly s názvem Flipped, což odkazuje k obrácení ostrova doslova vzhůru nohama. Rozhodně největší změnou je přesun na zbrusu nový zasněžený ostrov, který hráče překvapí širokou škálou druhů počasí – od tornád až po požáry. Samozřejmostí jsou také nové lokace (Sanctuary či Daily Bugle).

Do Battle Passu zamířily také nové postavy, mezi nimiž se jako první představí Spider-Man, který bude debutovat hned v několika verzích skinu, a to 11. prosince. Vylepšení se také dočká herní mechanika. Konkrétně přibude klouzání a houpání (na pavučině), což by mělo hráčský zážitek výrazně obohatit.

Hráči si také budou nově moci postavit stan, do kterého si bude možné uložit předměty, vyléčit se v něm nebo přečkat nebezpečné počasí (například tornádo, o kterém jsme se už zmiňovali). Mezi další nové prvky patří nové zbraně a předměty, které hráčům mohou pomoci vyhrát vítězný royale, a získat tak korunu vítězství. Ta vám zajistí více zkušenostních bodů a při vítězství exkluzivní emote, nicméně hráč si ji musí hlídat, jelikož neustále přitahuje pozornost ostatních hráčů.

Druhá kapitola hry Fortnite byla spuštěna v roce 2019 a zahrnovala celkem osm sezón, které nabídly velmi pestrý obsah – od mimozemské invaze přes koncert Ariany Grande až po převzetí marvelovskými superhrdiny. Jsme proto zvědaví, co přinese právě začínající kapitola.

Zdroj: theverge.com