Třetí sezóna Apex Legends přináší novou mapu s řáděním živlů

Hra Apex Legends zaznamenala při svém vydání velký úspěch a její tvůrci doufají, že by se zájem hráčů mohl vrátit. Výrazně by tomu měla pomoci i nová, v pořadí již třetí, sezóna, která hráče zavede na zbrusu novou mapu.

Studio Respawn ji představilo na konci minulého týdne řadu podrobností, které se nové mapy nazvané World’s Edge týkají. Jejím určujícím faktem je, že se nachází na pomezí živlů. Hráči se v ní tedy setkají jak s ledovými plochami, kde mohou zamrznout tak s prostředním ovlivněným právě vybuchlou sopkou a tekoucí lávou. Tyto prvky nepochybně ovlivní hratelnost na celé mapě a hráči si budou muset dávat dobrý pozor, kde se pohybují.

Další novinkou, kterou jsme viděli v ukázce je vlak, který projíždí mapou a umožní hráčům svádět atraktivní souboje na jedoucích platformách. Nová sezona by měla spolu s novým obsahem dorazit už tento týden, přesněji tedy 1. října.

Přidání nové mapy dává hráčům zajímavou zprávu, protože doposud nebylo oficiálně jasné, jakou cestou se vývojáři studia Respawn vydají. Mohli dát hráčům na výběr více map, jejichž nabídku budou postupně rozšiřovat, jako to dělá PUBG. Druhou možností pak bylo dát se cestou Fortnitu a nabízet jednu mapu, která se postupně mění v závislosti na aktuální sezóně. Autoři Apex Legends zvolili první cestu a podle reakcí fanoušků zvolili dobře.

Nyní je otázkou kolik hráčů Apex Legends znovu přitáhne nová mapa, která by měla být mnohem pestřejší a hravější než ta původní. Právě nový obsah, respektive jeho absence, byla jedním z hlavních důvodů, kvůli kterému řada hráčů Apex Legends opustila.

Zdroj: ea.com