Zdroj: Microsoft store

Trilogie Mafia vyjde v novém kabátě, plnohodnotného remaku se dočká i první díl série

Včerejší večer přinesl pro mnohé hráče videoher jedno velké překvapení – společnost 2K oznámila vydání remasterované edice série her Mafia s podtitulem Trilogy. A to nejen druhého a třetího dílu, jak se původně spekulovalo, ale také kultovního prvního dílu. Ten vyšel v roce 2002 jako největší tuzemský herní projekt své doby a mnozí jej po právu považují za nejlepší hru, která kdy v ČR vznikla.

Včerejší porce informací byla spíše ochutnávkou, v níž jsme se dočkali videa a několika screenshotů, plnohodnotné vydání proběhne v úterý 19. května v 18:00 našeho času. Oficiálně by pak měla vyjít v srpnu, a to na PC i současnou generaci konzolí. Zákulisní informace také naznačují, že druhý díl Mafia II by mohl vyjít už 19. května.

Mezi vydáním obou her by mohl být rozdíl v tom, že o druhém díle série Mafia se mluví jako o remasteru (kdy autoři přepracují především vizuální stránku hry, zatímco zbytek herních prvků zůstane zachovaný). U první Mafie se pak bude jednat o remake, tedy kompletní předělávku hry.

První Mafii si hráči oblíbili především kvůli její filmovosti a také tomu, že se jednalo o poměrně klidnou hru (oproti GTA), v níž vás mohla policie pokutovat za projetí na červenou nebo nedodržení rychlosti. Musíme doufat, že na tyto vlastnosti vývojáři hry dbali, a my se tak dočkáme té Mafie, kterou máme rádi. Co už teď víme téměř jistě, je fakt, že se budeme muset obejít bez českého dabingu, jenž první Mafii doprovázel. Dočkat bychom se měli snad alespoň profesionální češtiny. Jedná se o příběhovou filmovou hru s bohatými dialogy, takže český překlad řada hráčů jistě ocení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.