Foto: Ardyv

TrueLife NannyCam R3 Smart – Opravdu chytrá chůvička

8.4

Design a zpracování

7.5/10

Kvalita videa a přenosu

8.0/10

Spolehlivost připojení

9.5/10

Funkce

8.5/10

Plusy

  • Spolehlivost a zabezpečení
  • Spousta funkcí
  • Kvalita videa
  • Cena
  • Klientský servis

Mínusy

  • Nutnost neustálého napájení
  • Neměří vlhkost vzduchu

Videorecenze


V minulé recenzi jsme si porovnali několik chůviček, která nabízejí možnost přístupu pouze přes mobilní telefon bez nutnosti dalšího externího displeje. Takových chůviček u nás na trhu mnoho není a jako nejlepší nám ze srovnání vyšla chůvička NannyCam R3 Smart od firmy TrueLife, na kterou se zde podíváme trochu detailněji. Chůvičku TrueLife NannyCam R3 Smart pořídíte za příznivou cenu od 1 648 Kč.

Neúnavně hlídá ve dne v noci v super kvalitě

Chůvička zvládá pohyb v horizontálním směru v rozsahu 350° a ve vertikálním směru 45°. Zorný úhel pak činí 100°, díky čemuž je chůvička schopna zajistit záběr v rotaci v plných 360° a u náklonu 90°. Mimo jiné disponuje režimem 24/7, může tak běžet nonstop a vy máte vaši ratolest pod neustálým dohledem ve velmi dobré kvalitě. Obrazová kvalita nabízí rozlišení ve Full HD (1920 × 1080 12 fps) nebo SD kvalitě VGA (640 × 360 12 fps), mezi kterými si můžete zvolit v dodávané bezplatné aplikaci TrueLife Smart. Ta je dostupná pro Android nebo iOS. Přenos obrazu je stabilní a plynulý. Občas dojde k trhání obrazu, ale to bývá většinou způsobené nižší rychlostí připojení k internetu. Ať už však budete používat Full HD kvalitu pro nejlepší obrazový projev nebo SD kvalitu pro snížení spotřeby dat, kvalita je výborná tak či onak. Chůvička má také noční režim s nočním viděním, které využívá infračervený přísvit, který zaručí výbornou viditelnost i v absolutní tmě na poměrně velkou vzdálenost, a to až do 10 metrů, přičemž přísvit je dost silný a funguje opravdu dobře. Není tak potřeba se strachovat, že jakmile padne tma, chůvička ztratí na funkčnosti.

Hlídejte kdekoliv

Vzhledem k možnosti připojení chůvičky k internetu prostřednictvím Wi-Fi získáte možnost sledovat vaši ratolest, ať už jste kdekoliv. Zmíněná aplikace vám nabízí mnoho funkcí, které vás nejen upozorní na pohyb v místnosti nebo zvuk, ale samotná kamera dokáže pohyb i sledovat. Pokud chcete mít automaticky vše pod kontrolou, stačí zapnout sledování pohybu a chůvička se o vše postará. Aby toho nebylo málo, zvládá obousměrnou komunikaci, díky které nejen uslyšíte, co se v místnosti děje, ale můžete přes kameru i komunikovat. Reproduktor je poměrně slušný a na to, že se jedná o chůvičku, tak zvuk, který z něj vychází, je dobrý a srozumitelný. Pokud začne vaše dítě plakat, můžete jej zkusit napřed utěšit přes samotnou chůvičku bez vaší fyzické přítomnosti. Pokud by to nezabralo, může pomoci jedna z několika dostupných ukolébavek, které umí chůvička přehrát, případně zvládá napodobit tlukot srdce, který může být zejména pro ty nejmenší velmi uklidňující.

Kromě funkcí je snad ještě důležitější spolehlivost a schopnost informovat rodiče, že se něco děje. Některé chůvičky se mohou často samovolně odpojovat od sítě, přenos může být trhaný nebo dokonce vypadávat. Notifikace o zaznamenání zvuku pak nemusí přijít včas, což může rodiče stresovat. Toho se však u TrueLife NannyCam R3 Smart bát nemusíte. Za dobu, po kterou jsme chůvičku testovali, se nám stalo pouze 2x, že by se kamera odpojila, nikoliv však chybou chůvičky, ale poskytovatele internetu kvůli údržbě sítě. Můžeme tedy říci, že za čtvrt roku nás chůvička ani jednou nezklamala a vše hlásila v rámci 1-3 vteřin. Ve dne v noci, pořád na 100 %.

Konektivita

Samotná aplikace TrueLife Smart je dostupná jak pro Android zařízení, tak iOS. U Android budete potřebovat verzi alespoň 6.0 nebo vyšší, jablíčkáři budou potřebovat iOS 11.0 nebo novější u iPhone i iPod Touch. U Mac zařízení je vyžadován macOS 11.0 a výš. Pokud se moc nekamarádíte s cizími jazyky, nemusíte se bát. Aplikace je kompletně přeložená do češtiny a je velmi přehledně uspořádaná, takže se v ní dozajista bez problému vyznáte. 

Připojení chůvičky k aplikaci také není nic složitého. Po vyplnění pár údajů o vaší WiFi síti se vám na displeji telefonu zobrazí QR kód, který jednoduše namíříte na čočku chůvičky, která jej po pár vteřinách naskenuje a zvukovým tónem vám oznámí, že párování proběhlo v pořádku. Celým procesem vás provádí přímo aplikace, případně můžete využít přehledný manuál.

Na bezpečnost se nezapomnělo

V dnešní době si musíte dávat pozor na zneužitelnost elektrotechniky, především té, která může být připojená k internetu, a ještě zvládne přenášet zvuk nebo video. I na to v TrueLife mysleli a chůvičku vybavili řádnou ochranou tak, aby nikdo chůvičku nemohl zneužít. Samotná chůvička disponuje šifrováním, tzv. AES z anglické zkratky Advanced Encryption Standard (standard pokročilého šifrování). Ta je v dnešní době nejpoužívanějším a nejbezpečnějším šifrovacím nástrojem. Pokud jste měli pochybnosti o bezpečnosti chůvičky TrueLife NannyCam R3, nemusíte. Je vybavena opravdu dobře a vše, co zaznamenává, je v maximálním bezpečí.

Uložte si vše nebo jen část

Chůvička nabízí i možnost ukládání záznamu, který lze uložit přímo do telefonu, na paměťovou kartu s maximální podporou kapacity do 128 GB nebo můžete využít nabízené služby Cloudového úložiště. Je však nutné vzít v potaz, že Cloudové úložiště je potřeba platit a nejlevnější varianta začíná na 4,99$ (zhruba 105 Kč). Tato varianta vám nabízí ukládání záznamu 14 dní zpětně. 

My jsme zvolili nahrávání na SD kartu. Záznamu pojme opravdu hodně a pokud je karta plná, kamera jej začne od začátku přepisovat. Nahrávat pak můžete neustále 24/7 nebo se vám mohou ukládat pouze upozornění o pohybu nebo zaznamenaném zvuku. Pokud se na záznam budete chtít podívat zpětně, nemusíte SD kartu z kamery vyndávat, stačí vám otevřít aplikaci a přímo v ní se na uložené video na SD kartě podívat.

Opravdu chytrá

Aplikaci navíc nemusíte mít jen a pouze na chůvičku. Pokud si pořídíte i další produkty od firmy TrueLife, které podporují připojení k internetu a jejich vzdálené ovládání, můžete ovládat více prvků vaší domácnosti přes jednu aplikaci. 

Samotná chůvička zvládá nejrůznější rozvrhy, v jakém časovém rozmezí má posílat oznámení, automatické sepnutí nočního režimu, nastavit výstrahu samostatně pro detekci zvuku nebo pouze pohybu a spoustu dalších užitečných funkcí. Navíc díky teploměru, který má chůvička na těle v podobě malé anténky, indikuje i aktuální teplotu v místnosti. Lze také nastavit teplotní rozmezí, které když se překročí, tak vám chůvička zašle oznámení o moc nízké nebo naopak moc vysoké teplotě. V neposlední řadě můžete nastavit i různé scénáře, co má chůvička udělat, pokud se splní podmínky, které si zvolíte.

Klientský servis nadchne

TrueLife nás velmi mile překvapil i co se klientského servisu týče, je vidět, že na spokojenosti jejich klientů jim záleží. Se zakoupením vybraných produktů totiž získáte prémiovou prodlouženou záruku ne na 24 měsíců, ale na 36 měsíců. Navíc, pokud by se vám stalo, že budete nuceni dát chůvičku na reklamaci, po dobu servisu obdržíte náhradní. Takovou službu u elektroniky podobného typu jsme u nás ještě neviděli a za pořizovací cenu, která startuje na 1 684 Kč, je to velmi příjemný benefit.

Závěr

Každý rodič od chůvičky očekává spolehlivost, bezpečnost, kvalita zpracování, skvělý obraz i zvuk. Chůvička TrueLife NannyCam R3 Smart nejenže toto všechno splňuje, ale ještě s sebou přináší mnohem víc. Ať už se jedná o doplňkové funkce, které určitě potěší, česká lokalizace nebo jednoduchost práce se zařízením, my jsme za 3 měsíce fungování s NannyCam R3 naprosto spokojení. To vše podtrhuje právě zmíněná prémiová záruka, které jen dokazuje, že koupí to vše nekončí. Jestliže hledáte spolehlivou chůvičku za dobré peníze a se skvělým klientským servisem, TrueLife NannyCam R3 Smart by měla být vaší volbou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.