Zdroj: flickr.com

Trump má problémy s další sociální sítí, jeho příspěvky porušující pravidla začal mazat i Facebook

Jedním ze stěžejních nástrojů komunikace amerického prezidenta Donalda Trumpa byly sociální sítě. A to jak v době kampaně, tak prezidentství samotného. Nyní se však zdá, že přízeň těchto médií ztrácí, respektive ztrácí unikátní postavení, které na nich měl. Na začátku léta Twitter opakovaně označil některé posty Trumpa jako nepravdivé, a některé dokonce smazal. Podobně se nyní zachoval i Facebook.

Problémem se staly klipy zveřejněné na oficiálním facebookovém Trumpově účtu. V nich americký prezident mimo jiné tvrdí, že americké školy jsou uzavřené kvůli demokratům a že není třeba se bát, protože koronavirus sám zmizí. Stejné příspěvky odmítl zveřejnit také Twitter na oficiálním účtu prezidentské kampaně.

Mluvčí společnosti Twitter celou situaci okomentoval s tím, že Trumpovy výroky byly v rozporu s bojem proti dezinforamcím o onemocnění Covid-19. Účet byl dokonce dočasně úplně zablokován a jeho správci byli vyzváni, aby tweet smazali.

Jak Twitter, tak Facebook tak zaujaly jasné stanovisko. Spolu s dalšími sociálními sítěmi dlouhodobě řešily problémy, jak se dezinformacím, které šířil americký prezident, postavit, aby nebyly obviňovány z vměšování se do politiky. Zároveň byly pod tlakem z řad těch, kdo bojovali proti šíření dezinformací.

Americký prezident ani nikdo z jeho týmu celou situaci nekomentovali. Z obou zmiňovaných sociálních sítí problematické příspěvky zmizely a dané profily se opět probudily k činnosti.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.