Foto: se svolením Telltale Games

Tvůrce univerza The Wolf Among Us jej uvolnil do public domain

Bill Willingham, tvůrce komiksové série Fables, uvolnil své dílo, které posloužilo jako základ populární hry The Wolf Among Us od Telltale Games, do public domain. A to zřejmě především proto, že si nemůže dovolit žalovat DC Comics.

Willingham uvedl, že DC běžně přehlíželo jeho připomínky k tomu, jak se mají některé věci udělat, dostával pozdě honorář a také mu byl honorář krácen bez jeho vědomí. Tvrdí, že pomyslnou poslední kapkou byl pokus odebrat mu vlastnictví Fables. Nicméně je vázán smlouvou s DC, což znamená, že nemůže bez souhlasu společnosti vydat nic, co se Fables týká.

Společnost DC s Willinghamem a jeho výkladem své smlouvy a autorského práva nesouhlasí. „Komiksy a grafické romány Fables vydané společností DC a dějové linie, postavy a prvky v nich obsažené jsou ve vlastnictví společnosti DC a jsou chráněny autorským právem Spojených států a celého světa v souladu s platnými zákony, nejsou veřejným majetkem,“ uvedla společnost v prohlášení pro CBR. „DC si vyhrazuje veškerá práva a podnikne takové kroky, které bude považovat za nezbytné nebo vhodné k ochraně svých práv duševního vlastnictví.“

Není jasné, zda bude mít tento vývoj nějaký vliv na hru The Wolf Among Us 2 od Telltale, jejíž vydání je naplánováno na rok 2024. Hra měla být k dispozici již letos, ale vývojáři se rozhodli její uvedení na trh posunout, protože potřebovali čas na přechod z používání Unreal Engine 4 na 5, což s sebou neslo personální změny a změny ve vývojovém procesu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.