Foto: Tencent

Tvůrci Call of Duty: Mobile ohlásili tržby za loňský rok ve výši 10 miliard dolarů

Značka Call of Duty patří mezi nejoblíbenější a nejlépe vydělávající v herním odvětví jako takovém. Úspěch přitom staví nejen na monitorech velkých počítačů (kde

v současnosti funguje hned několik projektů této značky paralelně vedle sebe), ale i na displejích mobilních telefonů. A je třeba říci, že mobilní CoD za svými desktopovými kolegy nikterak nezaostává, alespoň podle posledních dat.

TiMi Studios, vývojáři Call of Duty: Mobile, spadající pod čínský herní gigant Tencent, oznámilo, že jeho tržby činní 10 miliard amerických dolarů. Kromě mobilní verze CoD studio spravuje také mobilní MOBA hru Honor of Kings, avšak prvně jmenovaná je v rámci jeho portfolia jednoznačně nejvýraznější značkou.

Tuto informaci přinesla agentura Reuters, která dodává, že podle jejích zdrojů je studio TiMi největším světovým vývojářem mobilních her, což by zveřejněná výše tržeb jen potvrzovala. Tato zpráva je navíc doplněna zatím oficiálně nepotvrzenými informacemi, že TiMi má namířeno také do světa velkých počítačových her a tato značka by i zde ráda konkurovala těm nejlepším.

V posledních měsících zahájila TiMi velký nábor a spekuluje se, že připravovaný projekt se nechal inspirovat populárním světem Ready Player One. Součástí rozvoje značky by mělo být také otevření nových studií mimo Čínu, což přesně zapadá do strategie mateřského gigantu Tencent. Ten minulý týden vykázal celkové tržby za loňský rok v přepočtu ve výši 23,79 miliard dolarů. Tržby TiMi by tak tvořily 40 procent úspěchu celého studia.

Zdroj: reuters.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.