Tvůrci VR hry Beat Saber a společnost SubPac uvedli na trh batoh s názvem Feel the Beat

Česko-slovenské studio Beat Games, tvůrce nejúspěšnější VR hry Beat Saber, společně s firmou SubPac vytvořilo zvukově haptický batoh s názvem Feel the Beat, který umí fyzicky vyjádřit zvuk hry – basy a bubny. Je dostupný pouze v limitované edici a prodává se za 299 dolarů.

    Batoh má stejné specifikace jako model SubPac M2, který firma uvedla na trh před třemi lety. Má tedy frekvenční odezvu 1–200 Hz, dobíjitelnou Li-Ion baterii s kapacitou 2300 mAh, která na jedno nabití vydrží přes 6 hodin, podporu Bluetooth 4.0 se streamovacím protokolem A2DP a jeho hmotnost činí 2,3 kg.   

   Titul, který vyšel loni v květnu, se stal nejprve nejrychleji prodávanou (za 10 měsíců prodal přes milion kopií) a poté i nejprodávanější VR hrou v historii. Hit úspěšně kombinuje hudbu s interakcí (sekáním kostek do rytmu) a inspiraci si bere z populárních rytmických her minulosti, jako je Rez, Dance Dance Revolution, Guitar Hero nebo Rock Band. 

   Společnost SubPac je zase průkopníkem v oblasti audio taktilních batohů, které nositelům prostřednictvím patentovaného systému SUBPAC umožňují cítit zvukové vlny v jejich tělech. Pozornost si nejnověji vysloužila vyvinutím funkce, která neslyšícím uživatelům umožňuje prožívat zvuk způsobem, jakým předtím nebylo možné.

   

Zdroj: forbes.com, vrfocus.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.