Foto: se svolením Nintendo

Twitch je konečně dostupný i na Switchi, má však svá omezení

Největší platforma pro streamování her Twitch je nyní oficiálně dostupná také na konzoli Switch od Nintenda. Nově tak uživatelé budou moci Twitch sledovat i na této hybridní konzoli.

Nicméně verze pro Switch má (na rozdíl od konkurenčních konzolí) několik ale. Tím největším negativem je skutečnost, že slouží pouze ke sledování streamů (nikoli tedy k jejich vytváření a sdílení). Pokud vám je proto bližší tvorba streamů, budete k tomu stále potřebovat počítač.

Kromě nemožnosti vysílat svůj vlastní stream má však verze Twitche pro Switch také některá další omezení. Prostředí je například příliš zjednodušené (celé uživatelské rozhraní je tvořeno pouze kartami Domů, Procházet a Hledat). A například také neexistuje žádný způsob, jak si prohlížet nebo komunikovat v rámci streamovaných chatů přímo na Switchi. V takovém případě je potřeba k nim přistupovat prostřednictvím smartphonu nebo podobného zařízení. Výhodou však je možnost naskenovat QR kód z aplikace Twitch a rychle pomocí něj přejít na správný stream a chatovat v telefonu. Stejným způsobem se dostanete i k účtu a nápovědě.

A i přestože přidání Twitche na konzoli od Nintenda vnímáme pozitivně, přeci jen v porovnání s konkurenčními konzolemi nejde až o takový úspěch. Jak konzole PlayStation 5, tak konzole Xbox Series X totiž byly na trh uvedeny již s podporou této aplikace (a to jak s možností sledování, tak i streamování – PS5 má na svém ovladači DualSense dokonce vyhrazené tlačítko Vytvořit, které hráčům umožňuje rychlý přístup k vysílání jejich streamu).

Switch má však i další limity – konzole nepodporuje i další populární aplikace (které jsou na jiných zařízeních již běžné), jde například o Netflix, Disney Plus či Amazon Prime Video. Doufáme proto, že se Nintendo i v těchto ohledech brzy polepší.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.