Foto: se svolením Twitch

Twitch potěší milovníky zvířat, přidal novou kategorii, která obsahuje streamy domácích mazlíčků i divokých zvířat

Twitch ohlásil novinku – v rámci Týdne zvířat přidal novou kategorii nazvanou Zvířata, akvária a zoologické zahrady. Jak již název napovídá, tato kategorie sdružuje všechny zvířecí livestreamy přehledně na jednom místě. Uživatelé zde proto najdou jak roztomilé či vtipné streamy domácích mazlíčků, tak také streamy zachycující život zvířat ze zoologických zahrad či chráněných biotopů. Tato videa přitom byla dříve roztroušena v kategoriích, jako je Cestování a outdoor, Hudba, či dokonce ASMR.

Vyhledávání se tak nově velmi usnadní. Některé streamy (zejména ze zoo nebo divoké přírody) zahrnují také ukázková videa a krátké upoutávky. A to proto, že řada zvířat může v době, kdy chcete stream sledovat, zrovna spát. Tento typ streamů může zahrnovat například vlčí doupě, hnízdo sovy pálené, vydří noru apod.

Zajímavostí je také interaktivita některých streamů, a to v tom smyslu, že uživatelé mohou například nakrmit kachny či změnit osvětlení želvího terária, a to tak, že přispějí měnou Twitch Bits.

Twitch také ohlásil nové emoty, které jsou dostupné napříč různými kanály a které lze rovněž získat za Bity. I tímto způsobem přitom mohou organizace získávat prostředky na ochranu přírody či nejrůznějších živočišných druhů.

Rozhodně jde o zajímavý počin, který si uživatelé pravděpodobně oblíbí. Sledování zvířat na Twitchi totiž může být nejen poučné, ale zejména zábavné a pro mnohé to může představovat příjemný relax. A pro některé může jít i o vhodnou alternativu, pokud si domů zvířecího společníka nebo třeba rybičky pořídit nemohou.

Zdroj: engadget.com