Foto: Unsplash

Twitch představil nové nástroje pro filtrování sexuálního a dalšího obsahu

Twitch aktualizoval své nástroje pro filtrování obsahu. Nově je možné vyloučit živé přenosy s obsahem pro dospělé, jako je sexuální, násilný a vulgární obsah. Tato nová nastavení filtrů umožňují odhlásit se od konkrétních obsahů. Novinka vyžaduje, aby tvůrci vhodně označovali živé přenosy, a to zejména pokud obsahují sexuální témata, násilí, hazardní hry, nadměrné vulgární vyjadřování a užívání drog. Totéž se vztahuje také na streamování her.

Nové nástroje umožní při vyhledávání skrýt celé kategorie. Filtry pro klasifikaci obsahu najdete v nastavení profilu v části Předvolby zobrazování obsahu. Po zapnutí se filtry budou vztahovat na všechna doporučení a výsledky vyhledávání, kromě streamů, které objevíte při bezcílném procházení. Systém si bude preferované nastavení filtrů pamatovat, takže by mělo stačit jediné nastavení. Pro osoby mladší 18 let použije Twitch většinu těchto nastavení filtrů automaticky

Nově se objevil další související nástroj. Náhledy miniatur lze nyní u streamů se sexuální tematikou rozmazat. Tato funkce bude ve výchozím nastavení zapnutá a lze ji zapnout, nebo vypnout v nastavení. Pokud však kanál sledujete, miniatura nebude rozmazaná, i když vaše nastavení sexuální obsah vylučuje.

Twitch se již delší dobu snaží vyladit své zásady týkající se sexuálního obsahu. V současné době platforma vyžaduje, aby si streameři zakrývali hýždě, genitálie a u žen i bradavky a oblasti pod prsy. Zakázány jsou také viditelné obrysy genitálií.

Zdroj: engadget.com