Zdroj: blog.twitch.tv

Twitch spouští betaverzi nové sady nástrojů, umožní pořádat organizátorům vlastní turnaje

Organizace esportových turnajů a zápasů by se v budoucnu měla stát mnohem jednoduší. A to díky nové sadě nástrojů platformy Twitch označované jako Versus. Ta dává možnost rychle a jednoduše vytvářet a spravovat vlastní turnaje, nebo dokonce ligy. Dává tak streamerům do ruky další nástroj, který jim umožní se efektivně starat o komunitu fanoušků a vytvářet pro ně nadstandardní obsah.

Tato funkce přichází v současnosti v uzavřené betaverzi, přístup k ní budou mít zpočátku herní vývojáři, členové esportových týmů a významní streameři. Ostatní uživatelé, kteří mají zájem si funkci vyzkoušet, se musí zařadit do seznamu čekajících. Twitch říká, že příští měsíce se bude věnovat zajištění toho, aby Versus mohl skutečně zvládnout jak neformální, tak složité soutěže, než nabídne nástrojovou sadu všem hráčům. Do budoucna má v úmyslu umožnit co nejrychlejší přístup co největšímu počtu lidí.

Twitch tímto krokem výrazně vstupuje na doposud poněkud omezené pole organizace esportů. V rámci funkce Twitch Rivals umožnil Twitch pořádat klání v omezené míře již dříve, jak se však zdá, Versus by v tomto směru měl být mnohem významnější krok vpřed.

Versus je v zásadě podobný možnostem, jež nabízí konkurenční platforma Facebook Gaming a je zřejmé, že Twitch se jí v této souvislosti snaží dohonit. Spojení herních přenosů a platformy na organizování zápasů dává logický smysl. Je možné, že v rámci jedné z těchto platforem vzejde nějaký zajímavý projekt.

Zdroj: blog.twitch.tv