Foto: Wikimedia Commons

Twitch údajně propustí 35 % zaměstnanců

Společnost Twitch, která patří Amazonu, se chystá propustit 35 % svých zaměstnanců, tedy asi 500 lidí, uvedla agentura Bloomberg s odvoláním na “osoby obeznámené s touto záležitostí”. Twitch již minulý rok propustil zhruba 400 lidí, a navíc ukončil svoji činnost v Koreji. Škrty by mohly být oznámeny ještě tento týden, ale žádné podrobnosti zatím nebyly zveřejněny.

K tomuto radikálnímu kroku údajně došlo kvůli obavám z finančních ztrát. Twitch se totiž devět let poté, co jej Amazon koupil za téměř 1 miliardu dolarů, nedokázal stát ziskový. Náklady na provoz webu jsou obrovské, vzhledem k tomu, že měsíčně zpřístupňuje přibližně 1,8 miliardy hodin živého videoobsahu. Podobný problém donutil Twitch opustit Jižní Koreu. Generální ředitel Dan Clancy uvedl, že v Koreji byly náklady “desetkrát větší” než v jiných zemích.

Ke konci loňského roku odešlo ze společnosti několik klíčových manažerů. Sám Clancy je generálním ředitelem necelý rok, protože v březnu 2023 nahradil spoluzakladatele a generálního ředitele Emmetta Sheara.Ve snaze zvýšit ziskovost Twitch v posledních letech přepracoval způsob reklamy a odměňování streamerů.

Mateřská společnost Amazon se vydala cestou snižování nákladů a za poslední dva roky propustila 27 000 zaměstnanců, z toho 9 000 v roce 2023. K podobné vlně propouštění došlo v loňském roce i ve společnostech Google, Meta, Spotify, Epic Games nebo Unity.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.