Foto: Unsplash

Twitch upřesnil pokyny pro zobrazování sexuálního obsahu

Twitch zjednodušil své matoucí pokyny týkající se sexuálního obsahu poté, co se tvůrce mohl objevit nahoře bez ve streamu zveřejněném na webových stránkách. To vedlo diváky k otázce, jaký druh obsahu se vlastně může na livestreamech objevit a za co vás mohou zakázat. Na základě zpětné vazby od uživatelů společnost Twitch sloučila dvě oddělené sekce týkající se sexuálního obsahu a upřesnila, že některé materiály, které byly dříve zakázané, jsou nyní na platformě povoleny, pokud jsou řádně označeny.

Patří mezi ně obsah, který „záměrně zvýrazňuje poprsí, hýždě a pánevní oblast“, pokud je postava zcela oblečená (což dříve způsobovalo, že streameři prezentující ženy byli často nepřiměřeně penalizováni). Webová stránka nyní také povoluje, aby streamy zobrazovaly nakreslená, animovaná nebo vymodelovaná prsa, genitálie nebo hýždě, které jsou plně odhalené. Fiktivní sexuální akty a masturbace jsou však stále zakázány. Povolena jsou nyní také videa, která ukazují nápisy na ženském poprsí a hýždích, a videa, která obsahují striptýzové tance.

Kromě vyjasnění zásad týkajících se sexuálního obsahu společnost Twitch také změnila algoritmus své domovské stránky tak, že již nebude doporučovat obsah, který nese označení týkající se drog, opilosti, nadměrného užívání tabáku, násilí, hazardních her a sexuálních motivů. Twitch vysvětlil, že zatímco diváci musí na videa na domovské stránce záměrně klikat, aby je mohli sledovat, části streamů s touto tematikou byly stále viditelné i pro ty, kterým by jejich sledování mohlo být nepříjemné kvůli miniaturám. Nyní musí diváci videa s touto tematikou výslovně vyhledávat.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.