Foto: Unsplash

Twitter Circle kvůli chybě zveřejňuje některé soukromé tweety cizím uživatelům

Na konci srpna loňského roku Twitter představil Twitter Circle, novou funkci umožňující omezit viditelnost tweetu jen pro vybrané účty. Tato novinka zajišťovala určitou míru soukromí sdílením ve vybrané skupině uživatelů (až do 150 účtů). Nicméně nyní uživatelé objevili chybu, která přinejmenším některé soukromé příspěvky v Twitter Circle zpřístupňuje cizím osobám.

Ty se objevují jak u vašich sledujících, tak také u zcela cizích účtů, což je pochopitelně problematické, jelikož sdílený obsah v rámci Twitter Circle je zpravidla osobní nebo jinak citlivý. Tyto potíže přetrvávají již několik měsíců.

Twitter se k problému nevyjádřil, jelikož tým pro styk s veřejností byl po převzetí Elonem Muskem zrušen. Objevily se však dohady, že Twitter možná selhává při filtrování tweetů Circle ze svého doporučovacího systému před jejich sdílením s ostatními uživateli.

Twitter se potýká s rostoucím počtem technických problémů od doby, kdy společnost koupil Musk a propustil mnoho zaměstnanců. Došlo k četným výpadkům, problematickým změnám API a zmatkům při zavádění a odstraňování funkcí. I když tyto problémy nutně nemusí vyvolávat odliv uživatelů, rozhodně platformě ani v době, kdy se snaží udržet inzerenty a dosáhnout zisku, nepomáhají.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.