Zdroj: needpix.com

Twitter je nyní oficiálně X.com

Sociální síť dříve známá jako Twitter oficiálně přijala doménu X.com pro všechny své nejdůležitější systémy. To znamená, že zadání adresy twitter.com do prohlížeče vás nyní přesměruje na oblíbenou doménu Elona Muska. V dolní části přihlašovací stránky X se nyní také objevuje zpráva, která zní: “Dáváme vám na vědomí, že měníme naši adresu URL, ale vaše nastavení ochrany soukromí a dat zůstává stejné.”

Změna domény z twitter.com na X.com byla jedním z nejdé trvajících procesů v Muskově snaze změnit značku společnosti. Ačkoli mnoho aspektů platformy X přešlo na novou značku již dávno – včetně oficiálního účtu, mobilních aplikací a předplatného “X Premium” (Blue) – URL adresy sociální platformy stále zůstaly twitter.com od chvíle, kdy Musk oficiálně inicioval přechod na X.

Adresy URL se začaly postupně měnit již v srpnu loňského roku, kdy se některým zaměstnancům Verge podařilo zkopírovat odkazy x.com ze sdíleného seznamu uvnitř aplikace X pro iOS. Neohrabaný přechod mezi doménami však ponechal prostor pro phishingové útoky, jak minulý měsíc informoval nezávislý investigativní novinář Brian Krebs.

Musk má s doménou x.com dlouhou historii, v roce 1999 pod tímto názvem založil firmu, která se nakonec spojila se společností, z které se později stal PayPal. Musk doufá, že se z platformy X časem stane “aplikace pro všechno” po vzoru čínského WeChatu.

Zdroj: www.theverge.com