Foto: Unsplash

Twitter konečně umožnil úpravy tweetů, prozatím jen pro předplatitele Twitter Blue

To, že Twitter uživatelů dosud neumožňoval upravit sdílené tweety, trápilo řadu uživatelů. Nyní se však zdá, že by se věci konečně mohly změnit k lepšímu. Twitter totiž na začátku měsíce prozradil, že začne s testováním této funkce u předplatitelů služby Twitter Blue. Nyní se navíc zdá, že by se funkce mohla od příštího týdne (přesně od 21. září) rozšířit i mezi další uživatele.

Každopádně to ale vypadá, že toto rozšíření se bude týkat pouze předplatitelů služby Twitter Blue, nikoli uživatelů samotného Twitteru. Veřejné zavedení je však pravděpodobně plánováno na později. Prozatím to znamená, pokud si budete chtít vyzkoušet funkci Edit Tweet, budete si muset připlatit za zmíněnou aplikaci minimálně 4,99 dolaru měsíčně.

Pokud se stanete předplatitelem služby Twitter Blue, získáte přístup k článkům bez reklam, složkám záložek, vlastním ikonám aplikace, motivům a dalším funkcím. Uživatelé také mají přístup k Twitter Blue Labs, což je sada experimentálních funkcí. V současné době mezi tyto funkce spadá například nahrávání delších a kvalitnějších videí, profilové obrázky NFT či nedávno přepracovaná karta Spaces.

Přestože v konečné podobě může funkce editace tweetu vypadat jinak, nyní úpravy podléhají určitým pravidlům. Tweety lze (několikrát) upravit během prvních 30 minut, kdy jsou veřejně dostupné. Pokud je tweet upraven, objeví se u něj symbol, časové razítko a popisek označující, že byl změněn. Klepnutím na štítek se zobrazí historie úprav tweetu pro ty, které zajímá, jaké změny byly provedeny. Historie úprav bude přístupná po celou dobu, kdy bude tweet dostupný.

Zdroj: xda-developers.com