Foto: Unsplash

Twitter kopíruje TikTok a mění podobu zobrazování videa

Videa na Twitteru budou nyní vypadat mnohem více jako na TikToku. Společnost oznámila, že přechází na celoobrazovkový přehrávač pro sledování videoklipů. Okopíruje také gesto přejetí prstem nahoru, které uživatelům umožňuje nekonečně dlouho procházet další videa na platformě.

Díky této aktualizaci bude sledování videí na Twitteru mnohem více připomínat prohlížení TikToku nebo Reels na Instagramu, tedy alespoň co se týče uživatelského rozhraní. Změny jsou prozatím omezeny na Twitter pro iOS, ale společnost uvedla, že podobná aktualizace pro Android by měla přijít v průběhu příštích týdnů.

Ačkoli Twitter již dlouho propaguje video (a to zejména živě vysílané video), současná změna je jednou z nejvýraznějších, kterými se společnost snaží podpořit uživatele ve sledování videí na své platformě. Výsledky tohoto kroku však nemusí být jen pozitivní – pro některé uživatele by totiž videa přes celou obrazovku mohla být rušivá. Každopádně pokud by tomu tak bylo, společnost upozornila, že uživatelé mohou přejít zpět na původní tweet pomocí šipky zpět v levém horním rohu klipu.

Kromě této změny Twitter v současné době testuje další novinku, která má taktéž přivést více uživatelů k videoobsahu na jeho platformě. Společnost experimentuje s novou sekcí pro doporučování videí na stránce Twitter Explore. Tato novinka však bude prozatím zavedena pouze vybraných zemích a pro uživatele, kteří používají Twitter v angličtině.

Zdroj: engadget.com