Twitter plánuje velký úklid a smazání neaktivních profilů

Twitter plánuje razantní snížení počtů uživatelských účtů. Uživatelé, kteří byli na svých účtech neaktivní, respektive nebyli přihlášeni déle než šest měsíců, by tak měli učinit do 11. prosince. V opačném případě bude jejich účet spolu se mnoha dalšími smazán.

Je to poprvé co vedení sítě Twitter sáhlo po takto razantním kroku. Jedním z důvodů je stále se zvyšující množství profilů uživatelů, kteří zemřeli a jejich profil zůstal na sociální síti dál, avšak nikdo se k nim nemůže přihlásit.

Hlavním důvodem, který Twitter uvádí je fakt, že uživatelé, kteří se nepřihlásili, nemohli souhlasit s aktualizovanými zásadami o ochraně soukromí, které se vztahují zpětně i na starší profily. Odstranění účtů neaktivních lidí může také razantně proměnit počet sledujících (followerů). To může pozměnit význam některých dříve oblíbených osobností, jejichž vliv na kulturu a společnost mezitím klesl. Twitter odmítá, že by důvodem bylo uvolnění uživatelských jmen, jak se objevilo v názorech na několika internetových fórech, i když připouští že postupně bude možné zakládat nové účty pod zrušenými jmény.

Twitter upozorňuje uživatele, že pokud nechtějí, aby byly jejich účty smazány, stačí se přihlásit. Majitelům účtů, které by tato čistka mohla postihnout rozeslal Twitter mail s varováním a doporučeným postupem.

Twitter neřekl kolik účtů by zadaným kritériím vyhovovalo a byly by smazány, avšak odhaduje se, že číslo bude v řádu milionů.

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.