Zdroj: wikimedia.org

Twitter poprvé v historii označil výrok Donalda Trumpa za zavádějící

Služba Twitter učinila v úterý doposud nevídaný krok a označila dva výroky amerického prezidenta Donalda Trumpa za potenciálně zavádějící. Výroky se týkaly formy nadcházejících voleb a Trump v nich spekuloval o regulérnosti některých možných způsobů hlasování. Sněmovna Senátu USA v těchto dnech probírá možnou volbu elektronickou cestou z důvodu zdravotní krize, a právě to se stalo terčem prezidentské kritiky.

Pod tweety se objevil odkaz s upozorněním, že některé výroky mohou být zavádějící a po jeho rozkliknutí se uživatel dostal k širšímu vysvětlení možné formy hlasování. Trump tvrdí, že je jisté, že státy nedokážou regulovat, komu pošlou volební lístky a také to, že nový způsob povede jednoznačně k podvodu. Na to však neexistuje důkaz, a právě systém distribuce volebních lístků je jedním z nejprojednávanějších bodů.

Mluvčí Donalda Trumpa označil krok Twitteru za politickou hru, při níž sociální síť spolupracuje s neobjektivními a lživými výroky zpravodajských médií. Podle Trumpa se ze strany Twitteru jedná o bezprecedentní zásah do amerických prezidentských voleb.

O možnost rozšířit způsoby hlasování v průběhu pandemie se zasazují v posledních týdnech především americké státy, v jejichž čele stojí guvernéři z Demokratické strany. Trump se proti těmto snahám ostře ohrazuje, a dokonce hrozil státu Michigan, že zastaví část financování přípravy voleb.

Twitter byl doposud oblíbenou platformou Donalda Trumpa pro sdělování informací. Twitter nyní vůbec poprvé zasáhl do jeho postů. V případě běžných uživatelů se jedná o běžná opatření sloužící proti šíření Fake News. Trump měl až doposud z tohoto systému nepsanou výjimku.

Zdroj. theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.