Foto: Pxhere

Twitter pracuje na novém nástroji pro publikování dlouhých článků

Pamatujete si Twitter Notes? Měla to být funkce, která uživatelům Twitteru umožňovala psát, co chtějí, a překračovat tak typický limit znaků na Twitteru. V té době byl limit příspěvku pouze 280 znaků. Po několika letošních aktualizacích mohou předplatitelé služby Twitter Blue tweetovat až 25 000 znaků. Nyní generální ředitel Elon Musk oznámil, že společnost na funkci Twitter Notes stále pracuje, ale přejmenovává ji na Twitter Articles.

V odpovědi na tweet, který upozornil na změnu názvu, Musk potvrzuje, že Articles budou místem pro zveřejňování dlouhých, komplexních článků s různými médii. Dále uvedl, že pokud chcete, můžete [zde] publikovat knihu.

Služba Notes, která byla oficiálně oznámena v loňském roce, byla prezentována jako způsob, jak na Twitteru psát delší texty, a zpočátku byla omezena na vybrané uživatele v Kanadě, Ghaně, Spojeném království a Spojených státech. Pozoruhodné je, že to bylo oznámeno ještě před převzetím společnosti Elonem Muskem, ale zároveň až poté, co oznámil svůj záměr společnost koupit. Od té doby je to poprvé, co Twitter tuto funkci přiznal.

Pokud jde o podobu funkce, představte si příspěvky na blogu. V článcích, které budou oddělené od hlavní časové osy, mohou uživatelé zveřejňovat dlouhý obsah bez typických omezení tweetu. To znamená, že do článku bude možné vkládat fotografie, videa a další tweety. Uživatelé mohou články sdílet v tweetech a zveřejněné články se budou zobrazovat v profilu autora textu na Twitteru.

V tuto chvíli není jasné, kdy a zda vůbec bude nástroj Twitter Articles dostupný veřejnosti. Funkce je stále v experimentální fázi, ve které se nachází od loňského roku, a je dostupná pouze vybraným uživatelům.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.