Foto: Unsplash

Twitter pro Android konečně nabízí automatický tmavý režim

Ačkoli je tmavý režim v Androidu podporován již dlouho, řadě aplikací pro tento operační systém trvalo, než tuto podporu získaly také. Dobrým příkladem může být Twitter, který sice tmavé téma nabízí již dlouho, ale jeho automatické nastavení v rámci Androidu prozatím ignoroval. To se ale nyní mění.

Společnost totiž konečně oznámila, že Twitter pro Android získává funkci automatického tmavého režimu. Což jinými slovy znamená, že aplikace uživatelům nabídne možnost přizpůsobit si tuto oblíbenou aplikaci systémovému tmavému režimu – ke ztmavení Twitteru tedy dojde automaticky, pokud daný uživatel používá dark mode v rámci celého systému. Tímto způsobem přitom funguje již řadu let mnoho dalších aplikací pro Android.

To ale neznamená, že dříve nebylo možné tmavý režim pro Twitter v rámci systému Android aktivovat. Nicméně uživatel toto nastavení musel provést ručně nebo zvolit nastavení pro automatické přepínání zobrazení při východu/západu slunce. Ani v jednom z těchto dvou případů však nešlo o automatické přizpůsobení systémovému motivu.

Zdá se přitom, že Twitter na nic nečekal a v podstatě ihned po tomto oznámení řada uživatelů hlásila, že je v jejich zařízeních nová možnost již dostupná. Pokud byste si chtěli zkontrolovat, zda se to týká i vašeho zařízení a chtěli byste novinku vyzkoušet, stačí v postranní nabídce klepnout na ikonu žárovky, přejít na Tmavý režim a vybrat možnost Použít nastavení zařízení.

Zdroj: 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.