Foto: Unsplash

Twitter propustil zaměstnance, kteří veřejně kritizovali Elona Muska

Nejméně tři zaměstnanci Twitteru, kteří přečkali hromadné propouštění, jež snížilo počet zaměstnanců společnosti na polovinu, byli propuštěni poté, co na platformě kritizovali svého nového šéfa. Jedním z nich je Eric Frohnhoefer, který reagoval na tweet Elona Muska, v němž se omlouval za to, že Twitter je v mnoha zemích pomalý a kritizoval práci programátorů společnosti. Frohnhoefer Muskovi odpověděl, že po šesti letech práce na Twitteru pro Android může říct, že Muskova kritika je nepřesná.

Musk se poté Frohnhoefera zeptal, co udělal pro zrychlení Android aplikace Twitteru. Frohnhoefer popsal všechnu práci, kterou jeho tým pro aplikaci udělal, a vyjmenoval několik důvodů, proč je stále pomalá. Jejich výměna názorů pokračovala v několika vláknech, a když jeden uživatel Frohnhoeferovi řekl, že měl svého šéfa informovat soukromě, odpověděl mu: “Možná by se [Musk] měl ptát soukromě. Třeba pomocí Slacku nebo e-mailu.” Chvíli poté Musk na Twitteru všechny informoval, že Fronhoefer byl propuštěn.

Bývalý inženýr aplikace Twitter řekl časopisu Forbes, že od Twitteru nedostal žádné sdělení o svém propuštění a že se mu “prostě vypnul notebook.” Dodal, že “[n]ikdo už ve společnosti nikomu nevěří.” Bývalý zaměstnanec Twitteru také uvedl, že před Muskovým nástupem “byli lidé otevřenější a měli pocit, že mohou kritizovat vedení, a nyní tomu tak zjevně není”.

Kromě Frohnhoefera byl propuštěn i inženýr Ben Leib a technická vedoucí společnosti Sasha Solomonová, kteří oba kriticky reagovali na Muskův původní tweet.

Zdroj: www.engadget.com