Twitter zavedl nové vyhledávací funkce proti šíření dezinformací ohledně očkování

Twitter spustil nové vyhledávácí funkce, které mají uživatelům pomoci najít spolehlivé informace o očkování. Zabraňují také automatickému navrhování vyhledávacích dotazů, které by uživatele mohly navést k dezinformacím v této oblasti.

„V Twitteru chápeme důležitost očkování v prevenci nemocí a chorob a jsme si vědomi role, kterou Twitter hraje v šíření veřejných informací o zdraví. Myslíme si, že je důležité pomáhat lidem s hledáním spolehlivých informací, jež zlepšují jejich zdraví a zvyšují životní pohodu,“ uvedla populární mikroblogová platforma na svém blogu.

Když uživatelé začnou hledat klíčová slova související s očkováním, „vyjede“ jim nápověda, která je nasměruje ke zdrojům od informačních partnerů Twitteru. V USA je to stránka vaccines.gov, kterou provozuje ministerstvo zdravotnictví. Funkce jsou kromě USA k dispozici i uživatelům v Kanadě, Velké Británii, Brazílii, Jižní Koreji, Japonsku, Singapuru, Indonésii a španělsky mluvících zemích Jižní Ameriky. Dostupné jsou v iOS a androidové aplikaci Twitteru a na jeho mobilním webu.

Twitter též uvedl, že vyhledávací nástroje jsou podobné jeho loni zavedené funkci pro prevenci sebevražd. V následujících měsících prý plánuje spustit podobné funkce pro další oblasti veřejného zdraví.

 

Zdroj: techcrunch.com, blog.twitter.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.