Twitter zdvojnásobil limit pro počet znaků ve tweetech na 280

Twitter oznámil, že začne testovat tweety o 280 znacích, což je dvojnásobně více, než umožňuje nyní. Podle společnosti je to proto, aby umožnila se uživatelům přesněji vyjádřit.

Podle Twitteru má zhruba 9 % krátkých vzkazů přesně 140 znaků. Tohoto počtu je obtížné dosáhnout pouhou náhodou, což znamená, že uživatelé jsou nuceni „smrskávat“ množství svých původních myšlenek tak, aby se vešly do limitu. Zdvojnásobení limitu počtu znaků se má týkat všech jazyků vyjma čínštiny, japonštiny a korejštiny. Důvodem pro vynechání těchto jazyků je to, že jejich jazykový systém umožňuje vnést více myšlenek do menšího počtu znaků.

Limit 140 znaků byl Twitterem zaveden proto, že reflektoval délku znaků SMS zpráv. Ve skutečnosti je limit nastaven na 160 znaků a 20 z nich bylo vyčleněno na uživatelská jména. Společnost zvažovala rozšíření limitu řadu let. V roce 2015 si pohrávala s myšlenkou zavést limit o 10 000 znaků ve stylu chronologických facebookovských „feedů“, což ovšem naráželo na „real-timeovou“ podstatu twitterovských vzkazů.

Aplikace nově upozorní uživatele, že překročil limit 140 znaků a spotřebovává „rozšířený“ limit postupně ubývajícím malým kruhem vpravo dole. Twitter není jediný, kdo se snaží stručnost vzkazů přece jen poněkud „natáhnout“. Např. jeho klon Mastodon již na jaře rozšířil počet znaků na 500.

 

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.